1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. C.Başkanı Erdoğan Ezber bozdu...Amerikayı Kolomb Değil Müslümanlar keşfetti...

C.Başkanı Erdoğan Ezber bozdu...Amerikayı Kolomb Değil Müslümanlar keşfetti...

C.Başkanı Erdoğan Ezber bozdu...Amerikayı Kolomb Değil Müslümanlar keşfetti...
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş bir açıklama geldi.Cumhurbaşkanı katıldığı Dini liderler zirvesinde yaptığı açıklamada Tarih ile ilgili süpriz açıklama yaptı. Amerikayı kolomb değil müslümanlar keşfetti....

Dini liderler zirvesi kapanış konuşmasında açıkalamalar yapan Cumhur reisi Recep Tayyip Erdoğan  Amarikayı Kristof Kolomb keşfetmedi Müslümanlar keşfetti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da düzenlenen Müslüman Dini Liderler Zirvesi'nin kapanış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.


AMERİKA'YI MÜSLÜMANLAR KEŞFETTİ


Erdoğan, ''Kristof Kolomb'dan 300 yıl önce ABD'yi 1178'de Müslüman denizciler keşfetti. Kolomb bile hatıralarında Küba'daki camiden bahseder'' diyerek Amerika'nın keşfine değindi. Eroğan; ''Latin Amerika'nın İslamla tanışması 12. yüzyıla kadar sürdü. Kristof Kolomb'un anılarında Küba'nın bir dağında cami olduğu söylenir. Ben bugün Kübalı kardeşimle de konuşurum o dağın tepesine bugünde bir cami yakışır.

 

İSLAM SÖMÜRGE DİNİ OLMADI


İslam dini amacı, asla sömürme, köleleştirme olmadı. Başkaları dinlerini daha çok sömürmek için kullandılar. Afrika'dakilerin sömürge için kullandığı ifade. İncil ve toprağımız vardı önce. Sonra elimizde sadece İncil kaldı. Bizim dinimizde, cebirk yoktur. Kılıç zoruyla, Müslümanlaştırmak yoktur.

 

erdogan-002.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT