1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Buz Sarkıkları Tehlike Saçıyor

Buz Sarkıkları Tehlike Saçıyor

Buz Sarkıkları Tehlike Saçıyor
A+A-

Son günlerde etkili olan yoğun kar yağışı ve soğukla birlikte çatılarda biriken karlar tehlike saçmaya başladı. Ardahan'da etkili olan yoğun kar yağışının ardından kent merkezinde başlayan donduruc

Son günlerde etkili olan yoğun kar yağışı ve soğukla birlikte çatılarda biriken karlar tehlike saçmaya başladı.
Ardahan'da etkili olan yoğun kar yağışının ardından kent merkezinde başlayan dondurucu soğuklar nedeniyle ev ve iş yerlerine ait çatılarda uzun buz sarkıkları oluştu. Ardahan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, etkili olan kar yağışı ve gece yaşanan don olayları sonrasında ev ve iş yerlerinin çatı saçaklarında oluşan buz sarkıklarının olası bir faciaya neden olmaması amacıyla çalışma başlattı. Kent merkezindeki caddeler üzerinde bulunan apartman ve iş yerlerinin çatılarında oluşan buz sarkıklarının, kaldırımlarda yürüyen vatandaşlar ve iş yeri sahiplerine tehlike oluşturmaması için harekete geçen ekipler, itfaiye aracı merdiveni yardımıyla buz kırıcılarla buzları kırdı.
Yetkililer imkanları dahilinde buz sarkıklarını kırmaya devam edeceklerini belirterek tüm vatandaşları yolda yürürken çatı saçaklarında oluşan sarkıtlara karşı çok dikkatli olmaları konusunda uyardı.
(OY-AA-Y)

03.02.2013 08:20:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT