1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Büyükşehirli İzciler Sarıkamış Şehitlerini Andı

Büyükşehirli İzciler Sarıkamış Şehitlerini Andı

Büyükşehirli İzciler Sarıkamış Şehitlerini Andı
A+A-

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren izciler, Sarıkamış şehitlerini tiyatro gösterisi ile andı. Büyükşehir Belediyespor Kulübe bağlı izciler, 1914 yılındaki Sarık

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren izciler, Sarıkamış şehitlerini tiyatro gösterisi ile andı.
Büyükşehir Belediyespor Kulübe bağlı izciler, 1914 yılındaki Sarıkamış harekâtında zorlu Allahüekber Dağları'nda şehit düşen 90 bin şehit için anma töreni düzenledi. Yıldırım Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gürhan Çokgezer ile izci ve izci velileri katıldı. Tören izcilerin tekmil alıp, İstiklal Marşı okumasıyla başladı. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü izcilerinin 2011 yılından bu yana yaptığı çok sayıda faaliyetin fotoğraflarının slayt gösterisinin ardından kürsüye gelen İzcilik branşı sorumlusu Mustafa Altay, 2011 yılından bugüne kadar 1750 izciye ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Altay, "Geleceğimizin teminatı olan gençlerin izcilik sayesinde kendi kültürüne, tarihine, şehitlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmeleri için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.
Spor branşlarının yanında izcilik branşına da büyük önem verdiklerini dile getiren Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ise, izcilerin bu tür faaliyetler içinde yer almasının kendilerini çok mutlu ettiğini ve özelikle 'Dedeciğim ben geldim" yazılı yeleklerle Sarıkamış'ta yürümelerinin kendisini çok duygulandırdığını vurguladı.
Sarıkamış konulu konuşmalar, şiirler ve türkülerin ön planda olduğu program yaklaşık 40 izcinin hazırlayıp oynadığı tiyatro gösterisiyle son buldu.
(MŞ)

16.01.2013 18:55:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT