1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Büyükşehir'den Ulukent Sürprizi

Büyükşehir'den Ulukent Sürprizi

Büyükşehirden Ulukent Sürprizi
A+A-

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Caddesi'nde kesintisiz ulaşım için inşa ettiği 13 milyon liralık Ulukent Katlı Kavşağı'nın tamamlanan bölümlerini, tıpkı Hatay metrosu gibi "sessiz sedasız" hizmet

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Caddesi'nde kesintisiz ulaşım için inşa ettiği 13 milyon liralık Ulukent Katlı Kavşağı'nın tamamlanan bölümlerini, tıpkı Hatay metrosu gibi "sessiz sedasız" hizmete açtı.
Kentin Çanakkale yönüne açılımını sağlayan Anadolu Caddesi'nde hayata geçirdiği Büyük Çiğli ve Harmandalı Karayolu alt geçitleri ile kesintisiz ulaşım sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yine bu amaç için projelendirdiği Ulukent Katlı Kavşağı'nın yapım çalışmalarını tamamlamak üzere. İnşaat çalışmaları yüzde 95'e varan katlı kavşağın tamamlanan bölümlerinde ise trafik işlemeye başladı. Seyrek tarafından gelen sürücüler Karşıyaka ve Çanakkale yönüne, yine Karşıyaka ve Çanakkale yönünden gelen araçlar katlı kavşağı kullanarak kesintisiz ulaşımın rahatlığını yaşıyor. Toplam 13 milyon TL maliyet ile yaşama geçirilecek Ulukent Katlı Kavşağı'nın önümüzdeki haftalarda resmi açılışı gerçekleştirilecek.

KATLI KAVŞAK RAHATLIĞI
Ulukent Katlı Kavşağı, Anadolu Caddesi'nde Ulukent ve Seyrek girişlerinin bulunduğu alanda inşa edildi. Anadolu Caddesi, transit geçiş için katlı kavşağın altında kalırken, kent merkezinden gelip Seyrek'e girmek isteyen sürücüler, güvenli bir şekilde ve trafik kesilmeden geçiş yapabilecek. Kent merkezinden gelip Ulukent'e girmek isteyen sürücüler ise yeni kavşağa gelmeden önce açılan imar yolundan emniyetli bir şekilde giriş yapabiliyorlar. Ulukent'ten gelen ve kent merkezine gitmek isteyen araçlar da, yine köprülü kavşağı kullanarak Anadolu Caddesi'ne inebiliyor. Katlı kavşağın tamamlanarak hizmet alınmasıyla birlikte Ulukent ve Seyrek beldelerine giriş-çıkışlar yeni kavşak ve imar yolu aracılığıyla yapılacağından, Anadolu Caddesi üzerindeki trafikte birikme ve bekleme olmadan transit geçişin sağlanması hedefleniyor.

SIRADA EVKA 5 KAVŞAĞI VAR
Öte yandan, yine Anadolu Caddesi üzerindeki kesintisiz ulaşım için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapım çalışmaları sürdürülen Evka 5 Köprülü Kavşağı'nın inşaatı da tamamlanmak üzere. Bu büyük proje için 26 milyon 331 bin TL'lik kamulaştırma bedeli ödeyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, yapım ve çevre düzenlemesi ile birlikte yaklaşık 40 milyon TL'yi bulan maliyetle yaşama geçireceği köprülü kavşağı da önümüzdeki günlerde hizmete alacak.
(HK-ERG-Y)

19.02.2013 10:58:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT