1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Büyükşehir'den Okullara Trafik Eğitim Parkı

Büyükşehir'den Okullara Trafik Eğitim Parkı

Büyükşehirden Okullara Trafik Eğitim Parkı
A+A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerde trafik bilinci oluşturmak için 4 okula 'Trafik Eğitim Parkı' yaptı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen ve orta

Antalya Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerde trafik bilinci oluşturmak için 4 okula 'Trafik Eğitim Parkı' yaptı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen ve ortağı olduğu 'Antalya'da Yaya Önceliğini ve Güvenliğini Sağlamak İçin Yaşam Boyu Öğrenme' isimli yenilik transferi projesi kapsamında, öğrencilerde trafik bilinci oluşturmak ve trafik eğitimi alabilmeleri için okul bahçelerine 'Trafik Eğitim Parkı' yaptı.
TRAFİK BİLİNCİ OLUŞTURULACAK
Proje kapsamında belirlenen Altındağ İlköğretim Okulu, Cengiz Topel İlköğretim Okulu, Z. MarselZ. Denizhan Öner İlköğretim Okulu ve Melahat Faraçlar İlköğretim Okulu bahçesine çizilen eğitim parkında, öğrenciler gerçek hayatta yol ve caddelerde görebilecekleri trafik işaretlerini öğreniyor. Büyükşehir Belediyesi, 'Önce Yaya' sloganı ile yürütülen proje kapsamında daha önce de pilot cadde olan Konyaaltı Caddesi'nde, yaya geçitleri, yol çizgileri, levhalar ve yol düzenlemeleri yapmıştı.
(SK-Y)

29.01.2013 10:44:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT