1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Büyükşehir Belediyesi'nden Toplu Açılış

Büyükşehir Belediyesi'nden Toplu Açılış

Büyükşehir Belediyesi'nden Toplu Açılış
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi, yeni 12 adet 9,5 metre otobüs, 70 kişilik 2 deniz otobüsü, 150 kişilik 2 tur gemisi, 2 seyyar çorba dağıtım aracı ve aşevinin açılışlarını gerçekleştirdi.


Van Büyükşehir Belediyesi, kent açısından çok önemli açılışlar gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi yeni 12 adet 9,5 metre otobüs, 70 kişilik 2 deniz otobüsü, 150 kişilik 2 tur gemisi, 2 seyyar çorba dağıtım aracı ve aşevinin açılışlarını gerçekleştirdi. Yatırım bedeli 7 milyon TL olan çalışmalar hizmete alınırken, büyükşehir yıl içerisinde toplu ulaşımı 15 milyon TL yatırım yaptı. İlk olarak aşevinin açılışını gerçekleştiren katılımcılar, daha sonra günlük bin kişiye çorba dağıtacak olan 'Mobil Çorba Dağıtım Aracı'nın açılışını gerçekleştirdi. Açılan çorba dağıtım aracına geçen eş başkanlar Hatice Çoban ve Bekir Kaya ile beraberindekiler, halka ve basın mensuplarına çorba dağıttı. Oldukça renkli görüntülerin ortaya çıktığı açılışta, yaklaşık bin kişiye çorba dağıtıldı. İçilen çorbalar ve açılışın ardından, bu kez de 12 adet yeni 9,5 metre otobüslerin açılış alanına gidildi. Burada yapılan açılışın ardından ise, konuklar otobüslere binerek kent turu gerçekleştirdi. Yol boyunca halkın sevgi gösterileri arasında gerçekleşen otobüs turunda da çok renkli görüntüler ortaya çıktı.


Eş Başkan Kaya, otobüste şoför koltuğuna oturarak çarşı merkezine kadar sürdü. Bir saat süren kent turunun ardından eş başkanlar ve beraberindekiler otobüslerle Edremit Marina'ya kadar giderek buradaki törene katıldı. Binlerce kişinin katıldığı açılış töreni alanı rengarenk süslenirken, Edremit ilçesinde de çok sayıda vatandaş açılış alanına geldi. Deniz otobüsleri ve gemilerin rengarenk süslendiği dikkatlerden kaçmazken, alanda bulanan dev bir pankartta “Sizin emeğinizi, sizin için hizmete dönüştürüyoruz” yazısı yer aldı. Programın başlaması ile çalınan müzikler eşliğinde uzun bir halay kurulurken, Çarnewa grubu solisti Serhad da kitle ile birlikte şarkılar söyleyerek, alanı adete coşturdu. Serhad daha sonra Eş Başkan Çoban’ın yanına giderek şarkıyı birlikte söyledi.

4-183.jpg


Burada konuşan Eş Başkan Hatice Çoban, emeği geçenlere teşekkür etti. Çoban, “Halkımızın ilmik ilmik ördüğü, ağır bedellerle kazandıklarının halkımıza sunuyoruz. Bugün birçok çalışmanın açılışlarını yapıyoruz. Ama sizin desteğiniz olmadan bu mümkün değildi. Her birinize teşekkür ederim” diye konuştu.


Daha önce 32 otobüs şimdi ise 12 otobüsü halkın hizmetine aldıklarını ve bu serinin devam edeceğini aktaran Çoban, yeni deniz otobüsleri ve gemileri de halkın hizmetine sunacaklarını söyledi. Çoban, “Kuşkusuz biz ayrımsız hizmet kurumuyuz. Tüm hizmetlerimizi ayrımsız bir şekilde yapıyoruz. Bizler çalışmalarımızla sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Geçen yıl planladığımız hizmetlerimizi bu yıl tek tek görme yılındayız. 24 saatimizi halkımız için planlıyoruz. Bizim tek isteğimiz sizin duanızdır” diye konuştu.

5-121.jpg


Bekir Kaya ise, hizmet için bulunduklarını belirterek, “Halkımız bizi bu göreve layık gördü, biz de çalışıyoruz. Biz hiçbir zaman elimizi halkın malına uzatmayacağız ve halkımızın emeğini onlar için hizmete dönüştüreceğiz” dedi.


Yapılan konuşmaların ardından her hafta sonu İskele-Akdamar, Edremit-Akdamar arasında yolcu taşımacılığı yapacak 2 deniz otobüs ve 2 tur gemisinin açılışı yapıldı. Açılışı Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya ile beraberindekiler yaptı. Açılışın ardından törene katılanlar Akdamar Adası'na kadar düzenlenen tura katıldı. Gemi ve deniz otobüslerine binen eş başkan ve beraberindekiler, adaya kadar seyahat etti. Oldukça eğlenceli geçen yolculukta, eş başkanlar ve beraberindekiler de dümene geçerek bir süre otobüsleri kullandı. Tören ada gezisinin ardından tamamlandı.

6-067.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT

2 Yorum