1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Büyükşehir Belediyesi'nden Ramazan Hazırlıkları

Büyükşehir Belediyesi'nden Ramazan Hazırlıkları

Büyükşehir Belediyesi'nden Ramazan Hazırlıkları
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi, 2010 yılından beri kurduğu iftar çadırında bu sene yaklaşık 40 bin kişiyi konuk etmeyi hedefliyor.


Ramazan ayına kısa bir süre kala Van Büyükşehir Belediyesi, her yıl Ramazan ayında kurduğu iftar çadırını bu yıl da kurdu. Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulanan belediye binası arkasında kurulan iftar çadırında günlük bini aşkın kişiyi konuk edecek olan belediye, Ramazan ayın boyunca yaklaşık 40 bin kişiye iftar vermeyi hedefliyor. Büyükşehir Belediyesi, tüm hazırlıklarını tamamlarken, bu yıl iftar çadırında renkli etkinliklerde yapmayı planlıyor.

Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya da ortak bir mesaj yayınlayarak, tüm halkın Ramazan ayını kutladı. Eş başkanlar, "Ramazan ayı buluşma, dostluk, paylaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği bir aydır. Halkımızın ve İslam coğrafyasının en anlamlı günlerini yaşadığı Ramazan ayında, barış ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişeceği bir ay olmasını diliyoruz. Dünyanın birçok coğrafyasında yaşanan acıların, gözyaşların, şiddettin, zulümlerin ve ölümlerin son bulması tek temennimizdir. Halkımız için büyük anlam taşıyan bugünlerin toplumsal birlikteliğimizi daha da güçlendireceğini umuyoruz. Özellikle içerisinde bulunduğumuz çözüm sürecinin barışa evirilmesi için tüm halkımızın barış duygularını ön plana çıkaracağı bir Ramazan ayı olmasını temenni ediyoruz. Kırgınlıkların, küskünlüklerin son bulacağı, ortak dayanışma ve buluşmanın güçleneceği bir ay olması temennisiyle Ramazan ayının barış ve kardeşliğe vesile olmasını diliyor, tüm halkımızın Ramazan ayını şimdiden kutluyoruz" dediler.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT