1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Büyükşehir Belediyesi'nden PKK ve HPG'lilerin Ailelerine İftar

Büyükşehir Belediyesi'nden PKK ve HPG'lilerin Ailelerine İftar

Büyükşehir Belediyesi'nden PKK ve HPG'lilerin Ailelerine İftar
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı nedeniyle çeşitli tarihlerde hayatını kaybeden PKK’lı ve HPG’lilerin ailelerine Kültür Parkı’nda iftar yemeği verildi.


Van Büyükşehir Belediyesi, MEYA-DER ve TAYAD tarafından, çeşitli tarihlerde hayatını kaybeden PKK’lı ve HPG’lilerin ailelerine Kültür Parkı’nda iftar yemeği verildi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftar yemeğine; aralarında DBP Van İl Başkanı Musa İtah, Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Hatice Çoban, Van Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Sedat Töre, TAYAD Van Şube Başkanı Ahmet Aygün’ün yanı sıra ilçe belediye eş başkanları da katıldı. Misafirleri kapıda karşılayan Çoban ve beraberindekiler, misafirlere masalarına kadar eşlik etti. İftar yemeğine 21 yıl aradan sonra memleketi olan Van’a geri dönen gazeteci-yazar Günay Aslan da katıldı.

İftar programı öncesi konuşan DBP Van İl Başkanı Musa İtah, Kürt halkının büyük bedeller vererek bugünlere geldiğini söyledi. İtah, Kürt halkının her zaman çocuklarının izinden yürüyeceğini dile getirdi. Ramazan ayı dolaysıyla belediyelerinin ve sivil toplum örgütlerinin iftar yemeklerinin verildiği programlar düzenleyerek halkla bir araya geldiğini belirten İtah, böylesi programlarla halkla aynı sofrada buluşmanın büyük bir mutluluk olduğuna dikkat çekti. Van Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir etkinlik düzenleyerek binlerce vatandaşla aynı sofrada bir araya geldikleri için teşekkür eden İtah, Rojava'da Kürt halkının IŞİD çetelerinin hunharca saldırılarına maruz kaldığını belirterek, IŞİD çetelerinin saldırılarına karşı Kürt halkının büyük bir dirayet göstermesi gerektiğini ifade etti. Rojavan'ın başta Kobanî Kantonu olmak üzere her yerinin ambargo altında olduğunu kaydeden İtah, Kürt halkının Rojava için seferber olacağını ve bunun içinde Ramazan ayı dolayısıyla verilen fitrelerin bu yıl Rojava'ya gönderileceğini kaydetti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT