1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Büyükşehir Belediyesi 32 Yeni İş Makinesi Kiraladı

Büyükşehir Belediyesi 32 Yeni İş Makinesi Kiraladı

Büyükşehir Belediyesi 32 Yeni İş Makinesi Kiraladı
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılı çalışma programı çerçevesinde kırsal kesimdeki hizmetlerde kullanılacak yeni iş makinelerinin tanıtımını yaptı.


Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 2015 yılı çalışma programı çerçevesinde kırsal kesimde yapılacak olan işlerde kullanılmak üzere kiraladığı 32 yeni iş makinesini tanıttı. Belediyeye ait garaj amirliğinde tanıtımı yapılan ekskavatör, dozer, greyder, kepçe, treyler ve kamyon gibi araçlardan oluşan 32 yeni iş makinesi, sezon boyunca kentte ve kırsal kesimlerde hizmet verecek. Özellikle yeni açılacak olan sulama kanalları ve eski kanalların temizliğinde kullanılacak olan iş makineleri 45 teknik personel ile birlikte ilçelerde ihtiyaç duyulan yerlerde halkın hizmetine sunulacak.


İş sezonun başlaması ile birlikte çalışmalarına hız veren Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, kentte ve kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşların talepleri doğrultusunda yaptığı planlama sonucu çalışmalarına başladı. Planlamasını yapan ve yeni kiraladığı iş makineleri ile birlikte kentte kırsal kesimlere açılacak olan Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, özellikle tarım ile uğraşan vatandaşların ihtiyacı doğrultusunda yeni kanalların açımı, mevcut eski kanalların açımı için yapılacak olan çalışmaları en hızlı bir şekilde yaparak yaşanacak olası bir mağduriyetin de önüne geçecek.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum