1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Büyükaslan'dan, Tutum, Yatırım Ve Türk Malları Haftası Mesajı

Büyükaslan'dan, Tutum, Yatırım Ve Türk Malları Haftası Mesajı

Büyükaslandan, Tutum, Yatırım Ve Türk Malları Haftası Mesajı
A+A-

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, 'Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası' nedeniyle bir mesaj yayınladı. 12-18 Aralık tarihlerini içine alan haftanın, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haft

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, 'Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası' nedeniyle bir mesaj yayınladı.
12-18 Aralık tarihlerini içine alan haftanın, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası' olarak kutlandığını anımsatan Başkan Büyükaslan; "Gelirini tutumlu olarak harcamak, gelirinden tasarruf yapmak, ulusal kaynakların işletilmesi, yerli fabrikalar kurulması, yabancı ürünleri kullanmayarak, gereksiz malları ithal etmeyerek paramızın dış ülkelere gitmesini önlemek, temel tüketim maddelerini yerli kaynaklardan karşılamak, ekonomimizi geliştirmek bu haftanın en önemli amacıdır" dedi.
Cumhuriyet döneminde temelleri atılan kendi kendine yeter bir toplum olmadaki ilk adımın bugün de devam ettiğine vurgu yapan Başkan Büyükaslan, tutum ve yatırım alışkanlığının küçük yaşlarda kazanıldığının altını çizerek şunları söyledi; "Ders araçlarını, giysilerini, harçlığını tutumlu kullanan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Küçükken boşa akan su musluğu, gereksiz yanan lambayı kapatan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Okul çağlarında zamanı iyi değerlendirme alışkanlığı kazanan insan bu huyundan vazgeçmez. O nedenle çocukları küçük yaşlarda tutumlu olmaya özendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın 'Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası'nı en içten dileklerimle kutlar, sanayileşen, üreten ve herkesin iş sahibi olduğu, aldığı ücretle ya da kazancı ile huzur ve mutluluk içinde yaşadığı bir Türkiye diliyorum" dedi.
(CK-ÖK-Y)

16.12.2012 15:50:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT