1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Büyükaslan, Esnafla Bir Araya Gelerek Hizmetlerini Anlattı

Büyükaslan, Esnafla Bir Araya Gelerek Hizmetlerini Anlattı

Büyükaslan, Esnafla Bir Araya Gelerek Hizmetlerini Anlattı
A+A-

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde (ESOB) bir araya geldiği esnafa, hizmetlerini anlattı. ESOB çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; AK

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde (ESOB) bir araya geldiği esnafa, hizmetlerini anlattı.
ESOB çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; AK Parti Adıyaman milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Murtaza Yetiş ile ESOB Başkanı Mustafa Salman ve esnaf katıldı.
Çalışma arkadaşlarıyla birlikte toplantıya katılan Başkan Büyükaslan, seçildiği 2004 yılından bugüne kadar yaptığı hizmetleri ana başlıklar halinde izah etti. Slayt sunumu eşliğinde yaptığı konuşmasını pür dikkat dinleyen katılımcılar ise, Büyükaslan'a tebrik ve teşekkürlerini iletti. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Başkan Büyükaslan, "Şehrimizin doğusunu kalkındırmak için doğuya önemli yatırımlar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bu kapsamda Abuzer Gaffari yolunda muhteşem bir otogar yapmak için çalışmamız var. Tapu işlemleri bitti. Allah nasip ederse bu yıl içerisinde ihalesini yapacağız. Otogarımız tamamlandığında Güneydoğu'nun en güzel otogarı olacak. Bununla birlikte 400 yataklı devlet hastanesi o bölgede yapılıyor. Marangozlar Sitesini, Sebze Halini oraya taşıdık. O bölgeyi imara açtık. Bu vesileyle doğu tarafı da tıpkı batı tarafı gibi kalkınıyor. Aynı şekilde şehrin güneyini de geliştirmek için çalışma başlattık. Bu kapsamda Bahçecik Mahallesi'ne 700 konutluk TOKİ konutları yaptırdık. Yeni bir mezarlık alanı aldık. Mevcut mezarlık bölgesinde cami yaptık. Samsat Caddesini çift yol yaptık. Modern bir arıtma tesisi yapıyoruz. Tesisin ihalesini gerçekleştirdik ve Avrupa Birliği finansıyla yapacağız. Hayvan Pazarı yaptık. Modern parklar ve kültür evleri inşa ettik. Eski Marangozlar Sitesi'nin yerine Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 363 adet TOKİ konutları yaptırıyoruz. Kısacası hizmetlerimizle şehrin her tarafını kalkındırmaya başladık. Atatürk Bulvarı'nın tamamını yeşile bürüdük. Refüje çim ektik. Farklı fidan türleri diktik. Gece sabahlara kadar hepsini sulayarak yaşattık. Çit çekerek trafik kazalarını önledik. Bugün pırıl pırıl bir bulvar haline geldi. 10 yıl öncesiyle kıyaslandığında adeta çağ atladı. Yine yan yollarını biz yaptırdık. Şehrimizde tam 200 bin fidan diktik. Ayrıca 35 metre genişliğinde ve çift şeritli Malatya Caddesi yaptık ve boydan boya yeşillendirdik" dedi.
"Şehrimizin 40-45 yıllık su ihtiyacını karşıladık. Bizim göreve gelmeden önceki dönemlerde, Adıyaman'da su sıkıntısı yaşanıyordu. Özellikle yaz aylarında sürekli kesiliyordu, çünkü nüfus hızlı bir şekilde büyüyordu" diyen Büyükaslan, şunları kaydetti:
"2004 yılında seçildiğimizde, nüfusumuz ortalama 165-170 bin civarındaydı, bugün 240 bin civarında. Biz bununla kalmadık Karadağ mevkiinde de 6 adet kuyu açtık. Havşeri suyumuz gelmezden önce buradan da su alıyorduk. Her kuyuda 22 litre olmak üzere, saniyede 132 litre su alıyoruz kuyulardan. Adıyaman için bu büyük bir hazinedir. Su denilince bir şeyi daha söylemek istiyorum; Havşeri ile birlikte Koçali Barajı da çok önemlidir. Adıyaman'ın olmazsa olmazlarından olan Koçali Barajı, ilimizin tarımı için büyük bir öneme sahiptir. Bu barajın projesi ilk önce enerji ve sulama olmak üzere 2 amaçlı olarak hazırlanmıştı. Daha sonra girişimlerimiz neticesinde içme suyu projesini de dahil ettirdik. Barajın yapılmasıyla birlikte buradan da şehrimize su verilecektir."
Katı atık deposu, arıtma tesisi, alt yapı, üst yapı, yeşil alanlar, ulaşım ve sosyal belediyecilik olmak üzere, daha birçok hizmetlerini anlatan Başkan Büyükaslan, toplantının sonunda katılımcılardan gelen sorulara cevap verdi.
Daha sonra kürsüye gelen milletvekilleri Mehmet Erdoğan ile Murtaza Yetiş, AK Parti'nin genel hizmetlerinden bahsederken, ESOB Başkanı Mustafa Salman ise, esnafa yönelik yaptığı hizmetleri anlattı.
(CK-SO-Y)

11.02.2013 17:53:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT