1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Büyük Türk Düşünürü Mevlana, Soma'da Anıldı

Büyük Türk Düşünürü Mevlana, Soma'da Anıldı

Büyük Türk Düşünürü Mevlana, Somada Anıldı
A+A-

Soma'da, büyük Türk düşünürü Mevlana'nın vuslat yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi. Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi'nce organize e

Soma'da, büyük Türk düşünürü Mevlana'nın vuslat yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi.
Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi'nce organize edilen anma programı, Belediye Sinema Tiyatro ve Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Programa Kaymakam Abdülkadir Karataş'ın yanı sıra, Garnizon Komutanı Yüzbaşı İbrahim Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, kamu kurum ve kuruluş amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, slayt gösterisi ve canlandırmalar eşliğinde büyük düşünürün Mevalana olmasında büyük etkisi olan Şems-i Tebrizi ile Mevlana arasındaki diyalogları ve hikayeleri anlatıldı. Programda öğrenciler tarafından fon müziği eşliğinde Mevlana'nın şiirleri ve ilahiler okundu. Ney taksimi eşliğinde yapılan sema gösterileri ile program sona erdi.
Program sonunda Kaymakam Karataş, organizasyonu yapan Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.
(YS-ERG-Y)

06.12.2012 17:51:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT