1. HABERLER

  2. BÖLGE HABERLERİ

  3. Büyük Operasyon! Yoğun Çatışma Var

Büyük Operasyon! Yoğun Çatışma Var

Büyük Operasyon! Yoğun Çatışma Var
A+A-

Diyarbakır’ın Lice, Hazro ve Kocaköy üçgeninde dün başlayan operasyon, bugün bir askerin şehit edilmesinin ardından genişletildi.

Bölgeye, Sikorsky helikopterlerle çok sayıda asker sevkiyatı yapıldı. Kobra tipi taarruz helikopterlerinin de PKK mensuplarının bulunduğu alanları ateş altına aldığı bölgede, güvenlik güçleri ile PKK üyeleri arasından sıcak çatışmaların yaşandığı öğrenildi.

Diyarbakır Valiliği’nce, dün 05.00’ten itibaren, Lice, Hazro ve Kocaköy üçgeninde kalan 18 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesiyle birlikte aralarında üst düzey yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatılmıştı. Operasyon, sabah saatlerinde bir askerin şehit edilmesinin ardından genişletildi. Bu çerçevede, Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı’ndan Sikorsky tipi helikopterlerle bölgeye çok sayıda asker sevk edildi. Diyarbakır’dan gönderilen Kobra tipi taarruz helikopterlerinin de havadan destek vererek, PKK üyelerinin bulunduğu alanları ateş altına aldığı operasyonda, güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında sıcak temas yaşandığı öğrenildi.  İHA

 

 

A+A-

HABERE YORUM KAT