1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bursa'ya Köy Müzesi Kurulacak

Bursa'ya Köy Müzesi Kurulacak

Bursaya Köy Müzesi Kurulacak
A+A-

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bursa ve Köylerini Kalkındırma Derneği'ni (KÖYDER) ziyaret etti. Ziyarette Milletvekili Hakan Çavuşoğlu'na dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren Burs

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bursa ve Köylerini Kalkındırma Derneği'ni (KÖYDER) ziyaret etti.
Ziyarette Milletvekili Hakan Çavuşoğlu'na dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren Bursa KÖYDER Başkanı Şaban Usta, planladıkları projeleri hakkında destek istedi. Usta, Bursa merkez ve ilçelerinde çeşitli kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunan KÖYDER'in yeni projesi olan köy müzesi için fizibilite çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Usta, Bursa'ya kalıcı bir eser bırakmak istediklerini belirterek, ''Sayın milletvekilimizle de bu müzeyi nasıl daha iyi kurabileceğimizi konuştuk. Müzede eskiden köylülerin kullandığı malzemeleri teşhir etmeyi planlıyoruz. Müzede köylülerin eskiden kullandıkları karasaban, çiftçilik makineleri, gem ve kab-kacak gibi malzemeler bulunacak'' dedi.
Osmangazi ilçesine kurulması planlanan müze için Çavuşoğlu'ndan destek alan KÖYDER Başkanı Şaban Usta, büyük bir bahçe içinde 3-4 katlı bir müze yapmayı düşündüklerini ifade etti.
(AK-MŞ)

21.01.2013 13:07:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT