1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bursa'nın Suyunu İşte Böyle Kirletiyorlar

Bursa'nın Suyunu İşte Böyle Kirletiyorlar

Bursanın Suyunu İşte Böyle Kirletiyorlar
A+A-

Bursa'da Uludağ'ın eteklerindeki mermer ocaklarının, kentin içme suyunu kirlettiği kent konseyi üyelerinin çalışmasıyla görüntülendi. Çınarcık Barajı yakınlarındaki tesislerin arıtmalarının yeterli ol

Bursa'da Uludağ'ın eteklerindeki mermer ocaklarının, kentin içme suyunu kirlettiği kent konseyi üyelerinin çalışmasıyla görüntülendi. Çınarcık Barajı yakınlarındaki tesislerin arıtmalarının yeterli olmaması da ikinci barajdaki kirliliği gözler önüne serdi.
Bursa Kent Konseyi Arazi ve Su Kaynakları Çalışma Grubu üyeleri, Doğancı Barajı ve Çınarcık Barajı'nda incelemelerde bulundu. Çalışma Grubu Temsilcisi Ayhan Sarıbıyık, gönüllü katılımcılarla birlikte arazi çalışması yaptıklarını, bu kapsamda Doğancı Barajı'nda ve Çınarcık Barajı'nda incelemelerde bulunduklarını söyledi. Doğancı Barajı'nın üst tarafından bulunan mermer ocaklarının çalıştığını tespit ettiklerini belirten Sarıbıyık, Başköy'de bulunan su kaynaklarının azaldığını ve bulanık olduğu gördüklerini ve durumu resimlediklerini ifade etti. Çınarcık Barajı'nda kirlilik olduğunu gözlemlediklerini anlatan Sarıbıyık, yöredeki yerleşim bölgelerinde arıtmaların yeterli hale getirilmesi gerektiğini dile getirdi. Barajın acilen koruma altına alınmasını isteyen Sarıbıyık, Çınarcık Barajı'nı besleyen su kaynaklarının da azaldığını söyledi.
(İHS

04.02.2013 11:04:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT