1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bursalılar Mahfel'i İstiyor

Bursalılar Mahfel'i İstiyor

Bursalılar Mahfeli İstiyor
A+A-

Bursalılar tarihi Mahfel kahvesinin korunmasını istiyor. Mahfel'in müdavimlerinden eczacı Oryal Kahraman, "Bursa'nın 100-150 yıllık maziye sahip sosyal ve aynı zamanda tarihi mekanı Mahfel, Bursa'n

Bursalılar tarihi Mahfel kahvesinin korunmasını istiyor.
Mahfel'in müdavimlerinden eczacı Oryal Kahraman, "Bursa'nın 100-150 yıllık maziye sahip sosyal ve aynı zamanda tarihi mekanı Mahfel, Bursa'nın en önemli sembollerinden birisi. Mahfel, işittiğimize göre belki de bir rant uğruna yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Bursa ve Setbaşı bölgesinde sıcak yaz günlerinde ferahlayıp dostlukların yaşandığı bu şirin yerin yok olmasına kendisine Bursalıyım diyen kimse razı değil. Mahfel'e sahip çıkmak hepimiz için bir hemşerilik borcudur" dedi.
Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, Mahfel'in şu anda Özel İdare uhdesinde olduğunu hatırlatarak. "Yeni yasa ile özel idarenin mülkleri de Büyükşehir Belediyesi'ne devrolacak. Eğer ihaleyle satış gerçekleşmezse, biz burayı Bursa'ya kazandıracağız. Çok güzel sosyal tesis yapacağız. Mahfel'i asla kimseye vermeyiz" dedi.
(MŞ)

03.02.2013 09:33:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT