1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bursa'daki Olaylarda 10 Kişi Daha Gözaltına Alındı Bursa

Bursa'daki Olaylarda 10 Kişi Daha Gözaltına Alındı Bursa

Bursadaki Olaylarda 10 Kişi Daha Gözaltına Alındı  Bursa
A+A-

Bursa'da cezaevlerindeki açlık grevine destek için 28 Ekim'de yürüyüş yaptıkları sırada karşıt grubun kendilerine tepki göstermesi üzerine çıkan ve 4 gün süren olaylarla ilgili Bursa polisi 10 kişili

Bursa'da cezaevlerindeki açlık grevine destek için 28 Ekim'de yürüyüş yaptıkları sırada karşıt grubun kendilerine tepki göstermesi üzerine çıkan ve 4 gün süren olaylarla ilgili Bursa polisi 10 kişili daha gözaltına aldı.
Merkez Yıldırım İlçesi Yavuz Selim Mahallesi'nde, cezaevlerinde süren açlık grevlerine destek vermek amacıyla BDP'nin düzenlediği yürüyüşte, karşıt grubun müdahalesiyle çıkan olayların ardından Bursa polisi yeni bir operasyon düzenledi. Bölgedeki araştırmalarını genişleten polis ekipleri, aralarında çocukların da bulunduğu toplam 51 kişiyi gözaltına aldı. Bunlardan BDP'li olduğu belirtilen 12 kişi tutuklandı, diğerleri ise savcılık ve mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bu sabah Ulus ile Yavuzselim Mahallesi'nde 10 ayrı eve operasyon düzenledi. Operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.
Emniyete getirilen şüpheliler sorgularının ardından adliyeye çıkartılacak.

26.12.2012 11:25:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT