1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bursa'da suriyeli ailenin evini yangın faciası...halktan suriyelilere vefalı yardım..

Bursa'da suriyeli ailenin evini yangın faciası...halktan suriyelilere vefalı yardım..

Bursa'da suriyeli ailenin evini yangın faciası...halktan suriyelilere vefalı yardım..
A+A-

Suriyelilerin kaldığı evde yangın çıktı ..Suriyedeki iç savaştan kaçıp Bursaya gelen suriyeli aileye yangın şok ..Bursa'da suriyeli ailenin evini yangın faciası...halktan suriyelilere vefalı yardım..

Suriyelilerin kaldığı evde yangın çıktı ..Suriyedeki iç savaştan kaçıp Bursaya gelen suriyeli aileye yangın şok ..Suriyedeki son yıllardaki savaştan dolayı kaçıp Türkiyeye gelen milyonlarca suriyeli aileler var. bu ailelerden biride Bursaya gelen suriyeli aile...Bu aileye evlerinde çıkan yangın tüm aile fertlerini şoke etti. çıkan yangın sonrasnda yardımsever ve hayırsever vatandaşlar sahip çıktı..

Edinilen bilgilere göre, Suriye’deki iç savaş sırasında, ailesi ile birlikte evine giderken açılan ateş sonucu sol bacağına isabet eden kurşunla yaralanan Haysam Halebi, savaşın iyice kızışması üzerine eşi, çocuğu ve yakınları ile beraber Türkiye’ye gelerek, Bursa’nın İnegöl ilçesinde yeni bir hayat kurmaya çalıştı. Ailesi ve yakın akrabalarından oluşan 11 kişi ile birlikte Mahmudiye Mahallesi Kasımefendi Caddesi numara 244 adresindeki iki katlı ahşap evi kiralayarak burada yaşayama başlayan Suriyeli aile, dün akşam başka bir Suriyeli ailenin evine misafirliğe gitti. Suriyeli aile, misafirlikten dönüp ikamet ettikleri evlerine yaklaştıklarında ise gördükleri manzara karşısında büyük bir şok yaşadı. Çünkü sığınacakları tek yer olan evleri alevlere teslim olmuştu.
İlk belirlemelere göre sobadan çıktığı tahmin edilen yangında dumanlar ve alevler evinde ahşap olması nedeniyle hızla büyüyerek evin her yanını sardı.

Evin karşısındaki komşuların fark ederek haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda araç ile gelen Bursa Büyükşehir Belediyesi İnegöl İtfaiye Amirliği ekipleri, dört bir yandan yangına müdahale etti. Ekiplerin gayretli çalışmaları sonucu yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Emniyet ekipleri ise, göğü yükselen alevleri merak edip gelen vatandaşları yangın bölgesinden uzak tutmaya çalıştı. 

VATANDAŞ SAHİP ÇIKTI 
Evlerinin yanışını izlemekten başka bir çaresi olmayan Suriyeli aileden Abdulkadir Hicazi, evde 11 kişi yaşadıklarını, akşam başka bir Suriyeli ailenin evine misafirliğe gittiklerini, evde kimsenin bulunmadığını belirterek, yangının neden çıkmış olabileceğini bilmediğini söyledi. Buz gibi havada yangını izleyen Suriyeli gazi Haysam Halebi, eşi ve kucağındaki 7 aylık bebeği ile bayan yakınları, evin karşısında bulunan kahvehaneye götürüldü. Kahvehanede yakılan sobanın etrafında çay ikram edilerek ısınmaları sağlanan ailenin sokakta kalmaması için ise vatandaşlar seferber oldu. 
Yangın söndürme çalışmalarını tamamlayan itfaiye ekipleri, yangının çıkış nedeni ile ilgili araştırma ve soruşturma başlattı.  

 

eve.jpeg

A+A-

HABERE YORUM KAT