1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bursa'da Otobüs Kundaklama Olayına Karışan Zanlılar Adliyeye Sevk Edildi

Bursa'da Otobüs Kundaklama Olayına Karışan Zanlılar Adliyeye Sevk Edildi

Bursada Otobüs Kundaklama Olayına Karışan Zanlılar Adliyeye Sevk Edildi
A+A-

Bursa'da bir benzin istasyonunda 2 otobüsün kundaklanma olayına adı karışan 2 zanlı adliyeye sevk edildi Yalova yolunda faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonunda İbrahim Ç.'ye (54) ait 2 otobüs g

Bursa'da bir benzin istasyonunda 2 otobüsün kundaklanma olayına adı karışan 2 zanlı adliyeye sevk edildi
Yalova yolunda faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonunda İbrahim Ç.'ye (54) ait 2 otobüs gece saatlerinde yandı. Çalışanların haber vermesiyle olay yerine gelen çok sayıda itfaiye aracı, yangına müdahale etti. Yaklaşık bir saat süren çalışma sonunda alevler yakıt tanklarına sıçramadan söndürüldü. Polis istasyon çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.
Olayın kundaklamadan kaynaklandığı yönündeki bilgiler üzerine harekete geçen Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi dedektifleri, otobüsleri kundakladığı iddia edilen muavin Ö.A. (28) ile olayın azmettiricisi olduğu ileri sürülen otobüs şoförü ve bir seyahat firmasında otobüsü bulunan R.K.'yi (53) gözaltına aldı. R.K.'nin, İbrahim Ç.'den alacaklı olduğu için olayı planladığı iddia edildi.
Otobüslerin yanma anı ise güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Zanlılar gasp bürosundaki sorgusunun ardından akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi.
(ET-İHS

25.01.2013 17:33:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT