1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bursa'da 7 Bin Kişi Mesleki Eğitim Alacak Bursa

Bursa'da 7 Bin Kişi Mesleki Eğitim Alacak Bursa

Bursada 7 Bin Kişi Mesleki Eğitim Alacak  Bursa
A+A-

Bursa İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, bu yıl büyük bir bölümü istihdam garantili olmak üzere 158 branşta 7 bin 20 vatandaşa mesleki eğitim kursu verilmesini kararlaştırdı. İl İstihdam ve Mesleki

Bursa İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, bu yıl büyük bir bölümü istihdam garantili olmak üzere 158 branşta 7 bin 20 vatandaşa mesleki eğitim kursu verilmesini kararlaştırdı.
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Başkanı ve Bursa Valisi Şahabettin Harput, büyük Türkiye hedefine giden yolda lokomotif kentlerden biri olan Bursa'da sanayi ve hizmet sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü temin etmek, bunun paralelinde iş arayan vatandaşların da meslek sahibi yapılmasının önemine işaret etti. Bu amaç doğrultusunda kamu ve özel sektör imkan ve kaynaklarını kullanarak Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü'nün organizasyonunda yoğun bir çalışma başlattıklarını ifade eden Harput, "2013 yılı için öncelikli 158 branşta 7 bin 20 kişinin meslek eğitimi alması planlanmış, 3 ila 6 ay arasında devam edecek bu kurslara katılacak olan kursiyerlere her gün 20 TL ücret verilmesi planlanmıştır. Meslek kurslarına devam edenlerin büyük bir bölümü istihdam garantili olacaktır. Ayrıca 7 bin 20 kişiye ilave olarak bin kişi için girişimcilik kursu, 4 bin kişi için işbaşı eğitim programı ve 360 kişi için de toplum yararına çalışma programı uygulanacaktır. Bu rakamlar yıl içerisinde sanayimizin ihtiyaç ve talep durumuna göre yeni branşlar eklenerek artırılabilecek" dedi.
(ET-MŞ)

06.02.2013 16:02:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT