1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bursa-Uludağ Yolu Kar Yağışı Sebebiyle Ulaşıma Kapandı !

Bursa-Uludağ Yolu Kar Yağışı Sebebiyle Ulaşıma Kapandı !

Bursa-Uludağ Yolu Kar Yağışı Sebebiyle Ulaşıma Kapandı !
A+A-

Gece saatlerinde şiddetli kar yağışı sebebiyle Uludağ yolu kapandı, vasıtalar ise çok yavaş ilerliyor.Uludağ'a çıkmak için kullanılan 23 kilometrelik yol, aşırı kar yağışı sebebiyle kapandı. Oteller Bölgesi'nde her yer beyaza bürünürken,doluluk yüzde yüz

Akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı sebebiyle Uludağ yolu ara ara trafiğe kapanırken, araçlar ise iniş ve çıkışlarında adım adım ilerliyor.

 


Uludağ'a çıkmak için kullanılan 23 kilometrelik yol, aşırı kar yağışı sebebiyle kapandı. Karayolları ekipleri çalışmalara başlarken, bazı araçların zincirsiz olduğu için ilerlemekte güçlük çektiği görüldü. Sabah saatlerinde Uludağ'a çıkan günü birlikçiler, adım adım ilerleyen trafikte uzun kuyruklar oluşturdu. Yüzlerce araç yolda mahsur kalırken, zirveye çıkmaya çalışan otomobiller geri dönmek zorunda kaldı. Otobüslerin ilerlemekte güçlük çektiği ve trafiği olumsuz etkilediği öğrenilirken, jandarma ekipleri ise zincirsiz araçların zirveye çıkmasına izin vermiyor.

 

 

Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden Uludağ'da beklenen manzara yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Başlayan kar yağışı işletmecilerin yüzünü güldürürken, bazı vatandaşlar da zirvede kaymanın keyfini çıkardı.

 

 


Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ'da beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı. Oteller Bölgesi'nde her yer beyaza bürünürken, kar kalınlığı 5 santimetreyi aştı. 
Meteoroloji'nin günler öncesinden uyarısını yaptığı kar yağışının gece de devam etmesi beklenirken, yağışın 2 gün süreceği bildirildi. Kar kalınlığının sabah 50 santimetreyi bulacağı, hava sıcaklığının da eksi 5 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor. 

 


Zirvede vatandaşlar karın tadını doyasıya çıkarırken, yetkililer vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Oteller ise yılbaşı için rezervasyon almaya devam ediyor. Birçok otel haftalar öncesinden yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. 

 


Yetkililer zirvedeki kar kalınlığının sabah saatlerinde 50 santimetreyi aşacağını ifade ederken, kar yağışının 2 gün boyunca aralıksız devam edeceğini açıkladı.

A+A-

HABERE YORUM KAT