1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bursa Tanıtım A.ş. Kuruluyor

Bursa Tanıtım A.ş. Kuruluyor

Bursa Tanıtım A.ş. Kuruluyor
A+A-

Bursa Valiliği, Bursa'nın daha profesyonel tanıtılması için Bursa Kongre ve Tanıtım A.Ş. kuruyor. Tarihi heykel Valilik binasında düzenlenen toplantıda konuşan Vali Şahabettin Harput, "Bugüne kadar

Bursa Valiliği, Bursa'nın daha profesyonel tanıtılması için Bursa Kongre ve Tanıtım A.Ş. kuruyor.
Tarihi heykel Valilik binasında düzenlenen toplantıda konuşan Vali Şahabettin Harput, "Bugüne kadar yapılan çalışmaların sonucunu almak üzere bir araya geldiğimiz arkadaşlarımızla Bursa'da yeni bir döneme tarihi bir adım atıyoruz. Uzun bir süreden beri Bursa'nın gündeminde turizmi en iyi şekilde değerlendirmek Bursa'nın turizm potansiyellerinden en iyi şekilde istifade etme adına Valiliğin koordinatörlüğünde Büyükşehir Belediyemiz, İlçe Belediyelerimiz, turizm kuruluşlarımız ve diğer ilgili kurum ve kuruluşlarımız, halkımız, sivil toplum, basın yoğun bir çaba içerisindeyiz. Ancak bugüne kadar konuştuğumuz her yerde Bursa'nın yeterince tanıtılamadığı, Bursa'nın imkânlarının yeterince duyurulamadığı ve bu nedenle de Bursa'ya turizm noktasında istenilen akımın yeterince sağlanamadığı hususunda ortak mutabakat sağlanmıştır. Bunun için bir karar aldık. Bursa'da bir Kongre Tanıtım Bürosu Bursa Kongre ve Tanıtım A.Ş. kuruyoruz" dedi.
Bursa Tanıtım A.Ş. ile Jeotermal faaliyetleri yürüten Jeotermal A.Ş.'nin İl Özel İdaresi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BTSO'nun işbirliği ile yürüyen bir kuruluş olduğunu ifade eden Vali Harput, "Bugün şirketle alakalı bütün işlemler sonuçlanmış artık şirketin nihai aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Bu şirketin faaliyete geçmesiyle Bursa'nın zenginliklerinin profesyonel bir şekilde tanıtılması ve pazarlanması adına çok önemli bir adım atmış olacağız. Bursa'nın bütün turizm değerlerinin, Uludağ'ın, tarihin, termalin, fuarların, İnanç turizminin bütün imkânlarıyla en iyi bir şekilde tanıtıldığı ve pazarlandığı bir organizasyon artık bundan sonra profesyonelce yürütülecektir. Geleceğimiz adına büyük ümit bağladığımız gerçekten çok önem verdiğimiz bu Tanıtım A.Ş.'nin Bursa'mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.
(MA-YS)

09.12.2012 11:25:34 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT