1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bursa Barosu: "avukatlara Hesaplı Bir Saldırı Var"

Bursa Barosu: "avukatlara Hesaplı Bir Saldırı Var"

Bursa Barosu: avukatlara Hesaplı Bir Saldırı Var
A+A-

Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi üyesi avukatların İstanbul Adliyesi'nde polis müdahalesine maruz kalmasına tepki gösterdi. Bursa Barosu Başkanı Ekr

Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi üyesi avukatların İstanbul Adliyesi'nde polis müdahalesine maruz kalmasına tepki gösterdi.
Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz, mesleğin bir saldırı ile karşı karşıya olduğunu savunarak, "Avukatlar sadece oturma eylemi yapacaktı ancak polisler gazlı ve sopalı müdahalede bulundu. Ölüm derecesine kadar şiddetli bir saldırı uygulandı. Daha trajikomik olay ise, cumhuriyet savcısının bu avukatları, 'Cübbe giymiş avukat olduğu iddia edilen şahıslar' diye tarif edilmesidir" dedi.
Avukatlık mesleğinin planlı ve hesaplı bir saldırı ile karşı karşıya olduğunu öne süren Demiröz, şöyle devam etti:
"Bir savcılığa suç duyurusunda bulunmanın ve bu görevini ifa eden bir avukatın savaş kışkırtıcısı olarak suçlandığı bir ülkede yaşıyoruz. Bütün bu saldırılar bizi yıldırmaz. Meslektaşlarımıza yapılan saldırıları kınıyoruz" ifadelerini kullandı.
(YS-GS-OK-Y)

19.02.2013 15:24:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT