1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Büro Memurlarının Özlük Hakları İçin Ankara'ya Yürüyüş Başlattılar

Büro Memurlarının Özlük Hakları İçin Ankara'ya Yürüyüş Başlattılar

Büro Memurlarının Özlük Hakları İçin Ankaraya Yürüyüş Başlattılar
A+A-

Büro Memur-Sen, kamu çalışanlarının uğradığı mali ve özlük kayıplara dikkat çekmek amacıyla İstanbul'dan Ankara'ya yürüyüş başlattı. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, çalışanların fazla mesai

Büro Memur-Sen, kamu çalışanlarının uğradığı mali ve özlük kayıplara dikkat çekmek amacıyla İstanbul'dan Ankara'ya yürüyüş başlattı. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, çalışanların fazla mesai ücretlerinin kaldırılması ve diğer hak kayıplarını İstanbul'dan Ankara'ya kadar yürüyerek protesto edeceğini ifade etti.
Bakırköy Adliyesi önünde bir araya gelen Büro Memur-Sen üyesi bire grup, fazla mesai ücretlerinin kaldırılması ve özlük haklarında yaşanan kayıpları protesto etti. Grup ellerinde "Ücreti yoksa fazla çalışmada yok" yazılı pankartlar taşıyarak sloganlar attı. Daha sonra grup adına basın açıklaması yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, kamu çalışanlarının mali ve özlük haklarının her geçen gün kötüye gittiğini belirterek, "Bu kararname ile kamu çalışanlarımızın hakları ellerinden bir bir alındı. Ek ödemelerimiz, ikramiyelerimiz ve ardından fazla çalışma ücretlerimiz kesildi. Kamuda fazla mesai üreten kurumlarımızda çok büyük sıkıntılar var" dedi.
Yürüyüşün yarın Kartal Adliyesi önünde ve yol üzerindeki diğer illerde de basın açıklaması yaparak devam edeceğini belirten Yazgan şunları söyledi;
"İnşallah 14 gün sonra Ankara'ya ulaşmak istiyoruz. Hak kayıplarını, kamu çalışanlarından aldığımız bordrolar ile belgeleyerek Ankara'da Sayın Başbakan'a, hükumete ve yetkililere iletmek üzere mücadelemizi başlattık. Ayrıca 2013 yılında verilen yüzde 3'lük komik ve sadaka zammı da protesto etmek için yürüyeceğiz. 4C'lilere kadro verilmesi için, sözleşmelilere kadro verilmesi için, yurtdışı personelinin kadro alması ve sorunlarının çözülmesi için yürüyeceğiz" diye konuştu.
Açıklamanın ardından grup Bakırköy Adliyesi önünden Ankara'da son bulacak yürüyüşü başlattı.
(VK-ET-Y)

20.02.2013 14:58:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT