1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Büro Memur-sen'den "fazla Mesai" Tepkisi

Büro Memur-sen'den "fazla Mesai" Tepkisi

Büro Memur-senden fazla Mesai Tepkisi
A+A-

Büro Memur-Sen Adıyaman Şubesi, fazla mesai ücretlerinin kaldırılmasını eleştirdi. Büro Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin ve sendika üyeleri, Demokrasi Parkı önünde basın açıklaması yap

Büro Memur-Sen Adıyaman Şubesi, fazla mesai ücretlerinin kaldırılmasını eleştirdi.
Büro Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin ve sendika üyeleri, Demokrasi Parkı önünde basın açıklaması yaptı. Kadir Özşahin, açıklamasında şunları kaydetti:
"2 Kasım 2011 tarihli 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile maliye, içişleri ve adliye çalışanlarının fazla mesaileri elinden alınmış, öte taraftan Türkiye İş Kurumu ve Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının ise yine fazla mesaileri, yılda almış oldukları iki tane ikramiyeleri ve performans ücretleri ödemelerine 31.12.2012 tarihi itibariyle son verilmiştir. Hükümet bir taraftan 666 sayılı KHK ile yukarıda zikrettiğim kurumlara eşit işe eşit ücret adı altında ek tazminatlarında ortalama her memura 100 TL ile 200 TL arasında iyileştirme yaparken, yine aynı kararname ile söz konusu kurumlarda çalışanlardan ortalama 500 TL civarında almış oldukları ücretlerini kesmiş bulunmaktadır. Birileri bu kurumlar için yanlış hesap yapmaktadır. Bu yanlış hesaptan bir an önce dönülmesi gerekmektedir. Aksi taktirde mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Hükümetin neden böyle bir uygulama yaptığını anlamak gerçekten mümkün değildir. Herhalde devlet gelirleri ile ilgili yapılmış bir hesaptır ki, bütçe açığını çalışanına fazla çalışma karşılığında ödediği paraları kesmekle kapatmayı mı düşünmektedir? Kamu çalışanları olarak hükümetten beklentimiz; bu ülkenin refahından, kalkınmasından kendi payımıza düşeni talep etmekteyiz. İyi bilinmelidir ki bu ülke eğer kalkınıyorsa, ki biz kalkındığına inanıyoruz. O halde bu kalkınmanın temel aktörlerinden biri de yine kamu çalışanlarıdır. Dolayısıyla kimsenin kamu çalışanlarını bütçe üzerinde adeta bir kambur olarak görmeye hakkı yoktur."
(AHM-SO-Y)

16.01.2013 17:32:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT