1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Burhaniye'deki Mezarlıklarda Çeşmeler Tek Tip Oldu

Burhaniye'deki Mezarlıklarda Çeşmeler Tek Tip Oldu

Burhaniyedeki Mezarlıklarda Çeşmeler Tek Tip Oldu
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, belediye mezarlıklarda aydınlatma ve yol düzenleme çalışması yaparken bu defa da tek tip çeşmeler yaptırdı. Geriş Mezarlığında Sarımsak taşından yaptırılan 12 çeşme t

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, belediye mezarlıklarda aydınlatma ve yol düzenleme çalışması yaparken bu defa da tek tip çeşmeler yaptırdı. Geriş Mezarlığında Sarımsak taşından yaptırılan 12 çeşme tamamlanırken, titiz çalışmalar sonucu mezarlıklar pırıl pırıl oldu.
Burhaniye'de belediye, mezarlıklara önem veriyor. Geçtiğimiz yıl içinde aydınlat sistemi kurulan mezarlıklarda yollar da düzenlendi. Gelişigüzel yapılmış çeşmeleri yıkan belediye, 12 adet tek tip çeşme yaptırdı. Belediye başkanı Fikret Akova'nın talimatı ile mezarlıklara önem verildiğini anlatan mezarlıklar sorumlusu Yavuz Baltacı, yeni çeşmelerin yapımının tamamlandığını söyledi. Görüntü kirliliğini önlediklerini anlatan Baltacı, "Mezarlıklara önem veriyoruz. Mezar aralarındaki yolları düzenledik. Geçtiğimiz yıl da aydınlatma sistemleri kuruldu. Şimdi ise yapımına başladığımız tek tip çeşmeleri tamamladık. Düzenleme çalışmaları devam ediyor" dedi.
(FT-SŞ)

05.02.2013 12:40:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT