1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Burhaniye'de Yağmur Suları Kontrol Altına Alınıyor

Burhaniye'de Yağmur Suları Kontrol Altına Alınıyor

Burhaniyede Yağmur Suları Kontrol Altına Alınıyor
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye Belediyesi Su ve Kanalizasyon ekipleri tarafından Burhaniye merkezinden gelen sular Çoruk Köyü girişinden itibaren Havran Çayı'na ulaştırıldı. Belediyemiz tarafından bir plan

Balıkesir'in Burhaniye Belediyesi Su ve Kanalizasyon ekipleri tarafından Burhaniye merkezinden gelen sular Çoruk Köyü girişinden itibaren Havran Çayı'na ulaştırıldı.
Belediyemiz tarafından bir plan dâhilinde Burhaniye'nin büyük ölçüde alt yapısı yenilenirken, kış aylarının gelmesi ile artan yağışlara karşı da önlem alınıyor. Burhaniye'nin birçok yerinde aynı anda devam eden alt yapı çalışmaları yanı sıra, menfez temizliklerine de önem veren ekipler son olarak Burhaniye merkezinden gelen yağmur sularını, 28 metre 800'lük, 26 metre 600'lük büz ve 21 metre 300'lük korige boru ile Çoruk Köyü girişinden itibaren Havran Çayına ulaştırdılar. Yağmurlu havaların devam etmesi ve özellikle körfezin bu sene çok fazla yağış alması birçok ilçeyi sıkıntıya sokarken Burhaniye Belediyesi yağışlardan etkilenmemek adına canla başla çalışarak sıkıntı yaratan konulara müdahale ediyor. Bunun yanı sıra kentin tüm mahallerinde devam eden çalışmalar özellikle yağmur sularının sıkıntı yarattığı bölgelerde devam ederken birçok işi aynı anda götüren Burhaniye Belediyesi ekipleri vatandaşların mağdur olmaması için mesai yaparak Burhaniye için çalışıyorlar.
(SŞ)

20.01.2013 16:36:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT