1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Burhaniye'de Yağmur, Sezonu Uzattı

Burhaniye'de Yağmur, Sezonu Uzattı

Burhaniyede Yağmur, Sezonu Uzattı
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, zeytin hasat sezonunun sonuna yaklaşılırken, yağışların sezonu uzattığı açıklandı. Yörede ürün bolluğu yaşandığını anlatan üretici Kenan Çoban, aşırı yağışların hasad

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, zeytin hasat sezonunun sonuna yaklaşılırken, yağışların sezonu uzattığı açıklandı. Yörede ürün bolluğu yaşandığını anlatan üretici Kenan Çoban, aşırı yağışların hasadı geciktirdiğini söyledi.
Burhaniye'de aşırı yağışlar, çok sayıda evin bodrum katlarının sularla dolmasına ve altyapının bozulmasına neden olurken zeytinde hasat sezonunu da uzattı. Yağışlar nedeniyle dibe dökülen tonlarca zeytinin sularla denize gittiğini anlatan Kenan Çoban, "Aşırı yağışlar zeytin de hasat sezonunun uzamasına neden oldu. Yağışlı havalar da zeytin toplanamadı. Aşırı yağışlar olmasaydı zeytin hasadı bitmiş olurdu" dedi. Çok sayıdaki üreticinin dibe düşen zeytini toplamadığını anlatan Ali Terzioğlu da, "Eski yıllarda ağaçların dibindeki tek zeytin kalmazdı. Bu yıl yağ para etmediği için üretici dip zeytinine itibar etmedi" dedi.
(FT-SŞ)

20.02.2013 17:45:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT