1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Burhaniye'de Şiddetli Yağış (Fotoğraflı

Burhaniye'de Şiddetli Yağış (Fotoğraflı

Burhaniyede Şiddetli Yağış  (Fotoğraflı
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, iki gündür etkisini sürdüren şiddetli yağış, öğlen saatlerinde şiddetini artırınca yollar göle dönerken bazı evlerin bodrumlarına da su girdi. Sahil deki yazlık si

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, iki gündür etkisini sürdüren şiddetli yağış, öğlen saatlerinde şiddetini artırınca yollar göle dönerken bazı evlerin bodrumlarına da su girdi.
Sahil deki yazlık sitelerin çevresi sularla dolarken Cumhuriyet mahallesinde bazı evlerin bodrumlarına da su girdi. Ayvalık yönünden ilçeye gelen araçlar yoldan güçlükle geçerken Cumhuriyet mahallesinin Anıt bölgesinde oturan vatandaşlarda evlerine su girmemesi için çeşitli eşyalarla barikatlar oluşturma gayreti içine girdi. Altyapı eksikliğine vurgu yapan vatandaşlar su biriken alanlara tahliye boruları konmasını istedi. Her yağmurda aynı sıkıntıyı yaşadıklarını bildiren Halide Buyraz , belediyenin çözüm bulmasını istedi. Adil Buyraz ise, "Her yağmur da böyle oluyor. Belediye bir şeyler yapıyor. Ancak kalıcı olmuyor. Kocaman dere geliyor. Bunun için ufacık borular çözüm olmuyor. Her taraf çamur oldu. Evimizde oturamıyoruz. Evimiz yıkılacak diye korkuyoruz" dedi.
(FT-SŞ)

10.02.2013 18:39:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT