1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Burhaniye'de Mevlana Coşkusu

Burhaniye'de Mevlana Coşkusu

Burhaniyede Mevlana Coşkusu
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Hacı Mehmet Fevzi Köylü Anadolu Lisesinde, Büyük Tasavvuf Şairi ve düşünürü Mevlana Celaleddin Rumi, vuslatının739. yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma programında bü

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Hacı Mehmet Fevzi Köylü Anadolu Lisesinde, Büyük Tasavvuf Şairi ve düşünürü Mevlana Celaleddin Rumi, vuslatının739. yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma programında büyük coşku yaşandı.
Burhaniye İlçe Müftüsü Oğuz Metin ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Eşkikara' nın da katılımda bulunduğu program da, H.M.F.K. Anadolu İmam Hatip Lisesi Kültür Edebiyat Kulübü tarafından Arapça Öğretmeni Neşe Gür, yönetiminde tüm öğretmen ve öğrenciler rol aldı. Programda açılış konuşmasını yapan okulun Fizik Öğretmeni Nurşen Kuru, Mevlana'nın İnsanlığa ahlak, din, ilim ve akıl yolunda heyecan katarak yeni ufuklar açtığını bildirdi. Beş perde 'de sergilenen program Tasavvuf' un mistik ruhunu yansıtan bir dekor ve yine aynı atmosfere uygun kıyafetlerle parlak ve anlamlı bir şekle büründü. Edebiyat Öğretmeni Erkut Olgaç ın Şile bezinden gömleği, öğrenciler için özel olarak diktirilmiş Mevlevi kıyafetleri ve bayan öğretmenlerin kullandığı beyaz elbiseler izleyen yürekleri bu dünyadan soyutlayıp mest etti. Okul Müdürü Aydın Gülten, programda görev alan ve öğrencileri kutladı. Müdür Gülten, etkinliklerin devam edeceğini bildirdi.
(FT-SŞ)

05.12.2012 15:25:53 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT