1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Burhaniye'de Arıcılık Gelişiyor

Burhaniye'de Arıcılık Gelişiyor

Burhaniyede Arıcılık Gelişiyor
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Arıcılar Derneği Başkanı Abdullah Dokuz'u makamında kabul eden Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Dursun Okur, ilçede arıcılığın geliştiğini bildirdi. İlçe merkezi

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Arıcılar Derneği Başkanı Abdullah Dokuz'u makamında kabul eden Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Dursun Okur, ilçede arıcılığın geliştiğini bildirdi. İlçe merkezi ve köylerde çok sayıda arıcılık kursu açıldığını anlatan Müdür Okur, derneğin çalışmalarından memnun olduğunu bildirdi.
İlçede 86 arıcının 12 bin 400 koloni arısı için destekleme verildiğini anlatan Müdür Dursun Okur, arıcılara her türlü desteğin yapıldığını bildirdi. Dernek başkanı Abdullah Dokuz'dan bilgi alan Müdür Dursun Okur" İlçemizde arıcılık her geçen gelişmektedir. Arıcıları bilinçlendirmek için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü arıcılığıyla kurslar açıyoruz. Arıcılar Derneği'nin çalışmalarından de çok memnunum" dedi. Müdür Dursun Okur'a teşekkür eden Dernek Başkanı Abdullah Dokuz da" Dernek olarak 65 üyemiz var. Müdür beyin büyük desteğini görüyoruz. İlçemizde arıcılığı daha da geliştirmek için çalışıyoruz" dedi.
(FT-SŞ)

14.02.2013 17:47:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT