1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Burhaniye'de Acil Müdahale Timi

Burhaniye'de Acil Müdahale Timi

Burhaniyede Acil Müdahale Timi
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, geçen hafta sonu yaşanan ve bir vatandaşımızın ölümüyle sonuçlanan sel felaketi sonrası Burhaniye Kaymakamlığı su baskınlarına acil müdahale edecek bir tim oluşturdu

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, geçen hafta sonu yaşanan ve bir vatandaşımızın ölümüyle sonuçlanan sel felaketi sonrası Burhaniye Kaymakamlığı su baskınlarına acil müdahale edecek bir tim oluşturdu.
Muhtemel bir sel felaketinde su baskınına uğrayan evlere kısa sürede müdahale edilebilmesi öngörülüyor. Bu arada selden zarar gören ve yeniden bir felaket yaşamak istemeyen vatandaşlar yetkililerin daha etkili tedbirler almasını istedi. Olası sel felaketi için önlemler aldıklarını bildiren kaymakam Ali Uslanmaz, vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı. Olası su baskınlarına karşı 5 kişilik su tahliye ekibi oluşturduklarını bildiren Kaymakam Ali Uslanmaz, "Biliyorsunuz bölgemizde son günlerde çok sık yağmur yağıyor ve bazı evleri ve işyerlerini su basıyordu. Biz de acaba bu konuda ne yapabiliriz diye düşündük, Mütevazi bir ekip oluşturduk. Onlara su pompaları alarak bazı ev ve işyerlerine Belediyenin yapmış olduğu, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün yapmış olduğu çalışmalara biz de yardımcı olalım dedik. Amacımız oydu. Yani en kısa zamanda vatandaşın yanında olalım istedik. Böyle bir çalışma yaptık. Ümit ediyorum bu arkadaşlara hiçbir zaman iş düşmez" dedi.
(FT-SŞ)

10.12.2012 11:43:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT