1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Burhaniye Sağlık Meslek'te Tatbikat Heyecanı

Burhaniye Sağlık Meslek'te Tatbikat Heyecanı

Burhaniye Sağlık Meslekte Tatbikat Heyecanı
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde Yangın tahliye ve söndürme tatbikatında büyük heyecan yaşandı. Tatbikat öncesi Sivil Savunma Kulübü Rehber Öğretmenleri İb

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde Yangın tahliye ve söndürme tatbikatında büyük heyecan yaşandı.
Tatbikat öncesi Sivil Savunma Kulübü Rehber Öğretmenleri İbrahim Kaptı, Nuran Durmuş ve Hatice Avcı tarafından ne yapmaları gerektiği konularında bilgilendirilen öğrenciler, ardından çalan sirenle birlikte sınıflarından çıkarak 1 dakika 40 saniye içinde okulu boşalttılar. 375 öğrencinin ve 25 öğretmenin katıldığı tatbikat gerçeğini aratmadı. Binayı tahliye eden öğrenciler ve öğretmenler, okul bahçesinde önceden belirlenen alanda toplandılar. Yangına ilk müdahalenin nasıl yapılması gerektiği konusunda öğrencilere kısa bir eğitim verildi. Daha sonra öğrenciler temsili olarak okul bahçesinde çıkan yangını söndürdüler.
Deprem ve yangın gibi tehlikelerden korunmak için sık sık tatbikat yapacaklarını belirten Okul Müdürü Mehmet Bicik, tatbikatı gerçekleştiren Sivil Savunma Kulübü öğretmenlerini ve öğrencileri kutladı.
(FT-SŞ)

09.12.2012 13:29:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT