1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Burhaniye' De Topraktan Dergisi'nin İkinci Sayısı Çıktı

Burhaniye' De Topraktan Dergisi'nin İkinci Sayısı Çıktı

Burhaniye De Topraktan Dergisinin İkinci Sayısı Çıktı
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Emrah Taştan'ın imtiyaz sahibi olduğu Topraktan adlı aylık derginin ikinci sayısı çıktı. Edremit Körfezi'ndeki 5 ilçe ve 94 köyde dağıtımı yapılan derginin beğenildiğ

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Emrah Taştan'ın imtiyaz sahibi olduğu Topraktan adlı aylık derginin ikinci sayısı çıktı. Edremit Körfezi'ndeki 5 ilçe ve 94 köyde dağıtımı yapılan derginin beğenildiğini anlatan Emrah Taştan, yöre çiftçisinin sorunlarını dile getirdiklerini söyledi.
İlçenin tek dergisi olan Topraktan'ın, Körfez ekonomisinde tarım ve hayvancılık faaliyetlerine destek olacağını bildiren Emrah Taştan, tarım ve hayvancılıkla ilgili haberlere yer verdiğini söyledi. Ziraat mühendisi ve veterinerlerin makalelerine de yer verdiklerini anlatan Emrah Taştan, "Körfez yöresinde yaşayan vatandaşların geçimini yüzde 70 dolayında zeytin oluşturmaktadır. Bizim de kuruluş amacımız körfezdeki tarım ve hayvancılık faaliyetlerine destek olmaktır. Zeytincilerimizin ve hayvancılarımızın önemli sorunları var. Biz de Topraktan dergisi olarak bu sorunları dile getirmek ve çözüm aramak için yola çıktık. Çiftçilerimize faydalı olmak istiyoruz. Çiftçilerimizden de destek bekliyoruz" dedi.(BT)

17.01.2013 13:01:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT