1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Burhaniye' De Öğrenci, Öğretmen Ve Veliler Umreye Gitti

Burhaniye' De Öğrenci, Öğretmen Ve Veliler Umreye Gitti

Burhaniye De Öğrenci, Öğretmen Ve Veliler Umreye Gitti
A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, öğrenci, öğretmen ve velilerden oluşan grup kutsal topraklara dualarla uğurlandı. İlçede okulların yarıyıl tatiline girmesinin ardından öğrenci, öğretmen ve velile

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, öğrenci, öğretmen ve velilerden oluşan grup kutsal topraklara dualarla uğurlandı.
İlçede okulların yarıyıl tatiline girmesinin ardından öğrenci, öğretmen ve veliler için düzenlenen 10 günlük umre seyahati düzenlendi.
Sabah saatlerinde Kocacami önünde düzenlenen uğurlama töreninde duygusal anlar yaşandı. Müftü Oğuz Metin, yaptığı duanın ardından umrecilere hayırlı yolcuklar diledi. Ören Cami imamı Ali Osman Aydoğdu'nun tekbirleriyle otobüse binen umrecilerin Mekkeye'ye inecekleri ve ardından da Medine'ye geçecekleri bildirildi. Diyanet İşleri Başkanlığının, öğrenci, öğretmen ve veliler için kısa süreli umre düzenlediğini anlatan Müftü Oğuz Metin, katılımcıların uçak, otel ve yemek ücreti olarak kişi başına 850 euro ödediklerini söyledi. Burhaniye, İvrindi, Edremit ve Gömeç ilçelerinden toplam 32 kişinin katıldığı umre ziyaretinin 8 Şubat tarihinde tamamlanacağını bildiren Müftü Oğuz Metin, hac ve umre ziyaretinin herkese kısmet olmasını dilediğini söyledi.(BT)

29.01.2013 17:25:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT