1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Burhan Yenigün Milletvekilliği İçin Başvurusunu Yaptı

Burhan Yenigün Milletvekilliği İçin Başvurusunu Yaptı

Burhan Yenigün Milletvekilliği İçin Başvurusunu Yaptı
A+A-

Ak Parti'de 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler için aday adaylığı başvuruları tamamlanırken, 120 kişi AK Parti'den Van milletvekili aday adayı olmak için başvurusunu yaptı.

Uğur Tunçdemir - WanHaber.com

Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AK Parti) 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler için aday adaylığı başvuruları tamamlanırken, 120 kişi AK Parti'den Van milletvekili aday adayı olmak için başvurusunu yaptı. Bu başvuruların içinde en dikkat çeken isim ise müracaatını son gün AK Parti Genel Merkezi'ne yapan eski Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün oldu. AK Parti'nin Van'daki çöküşünün en etkin sebeplerinden biri olan Yenigün, 2009 yerel seçimlerinde büyük bir tepkiye rağmen tekrar aday olmuş ve seçimleri farkla kaybetmişti. 2009 tarihinden beri Yenigün'ü Van'da kimse görmezken 2015 Genel seçimlerinde adaylık verilmesi durumunda halkın karşısına hangi yüzle çıkacağı ise kentte merak konusu. 

İşte AK Parti'nin Van Milletvekili Aday Adayları
(Ankara AK Parti Genel Merkezi'nden alınmıştır)

 

f3.jpg

f1.jpg

f2.jpg

Not: Listeye AK Parti'nin 24. Dönem Van Milletvekilleri olan ve 25. Dönem için tekrar başvuru yapan Burhan Kayatürk, Fatih Çiftçi, Gülşen Orhan ve Mustafa Bilici dahil edilmemiştir.

A+A-

HABERE YORUM KAT

4 Yorum