1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Burhan Bey'e Sormak Lazım: N'oldu Çılgın Proje

Burhan Bey'e Sormak Lazım: N'oldu Çılgın Proje

Burhan Bey'e Sormak Lazım: N'oldu Çılgın Proje
A+A-

Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanlığı, ‘Saadet Partisi Van İçin Soruyor’ adı altında halkın sıklıkla sorduğu soruları Van’ı temsil eden iktidar yöneticilerine sormaya devam ediyor.

Bu haftaki konu daha önce vaat edilen ve 4 Milyon turist getirecek olan ‘Çılgın Proje’ ile ilgili oldu. Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan’ın, cevaplanmasını bekledikleri sorular şu şekilde:

“Van için 20.000 dönüm arazi üzerine yapılması planlanan ‘‘Nevruz Efsaneler Ülkesi’’ projesi rafa mı kaldırıldı, yoksa günün koşullarında söylenmiş olan içi boş bir vaat miydi? Nevruz Efsaneler Ülkesi’nde özellikle çocuklarımız için önem arz eden ‘’Disneyland’’ gibi bir eğlence dünyası planlanıyordu. Bu projenin farklı bir yerde uygulanması söz konusu mudur? Yine tarihimiz açısından önem arz eden ve tarihimizi bize hatırlatmakta fayda sağlayacak olan ‘’Çaldıran Savaş Müzesi’’ bu proje kapsamındaydı. Acaba bu savaş müzesi hayata geçirilecek mi? Bu Çılgın Proje Kapsamında olan ‘’ Kongre alanları ve Ticaret Merkez’leri’’ yapılarak Konum itibariyle büyük bir ticaret yolu üzerinde olan ilimize kazandırılacak mı? Van TSO’ da 2011 seçimleri öncesinde 3 dönemdir ilimizi temsil eden AKP Milletvekili tarafından açıklanan bu proje ilimiz için hayal olarak mı kalacak, yoksa bu Milletvekili tarafından takip ediliyor mu? Sorularımızın cevaplarını en kısa zamanda İktidar tarafından cevaplanmasını bekliyoruz.”

Merkürhaber

A+A-

HABERE YORUM KAT