1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Burdur'da Gazeteciler Yemekte Buluştu

Burdur'da Gazeteciler Yemekte Buluştu

Burdurda Gazeteciler Yemekte Buluştu
A+A-

Burdur Gazeteciler Cemiyeti tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen yemekte gazeteciler bir araya geldi. Yemeğe Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercan Taraşlı, Gazeteciler

Burdur Gazeteciler Cemiyeti tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen yemekte gazeteciler bir araya geldi.
Yemeğe Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercan Taraşlı, Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Yusuf Tortop,Yönetim Kurulu Üyeleri, yerel gazete imtiyaz sahipleri, yazı işleri müdürleri ve muhabirler katıldı. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercan Taraşlı yaptığı konuşmada, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü hepimizin günüdür. Biliyorsunuz ki, Çalışan Gazeteciler Günü denilmesinin nedeni 10 Ocak 1961'de çalışan gazetecilerin sosyal güvenliklerinin sağlandığı, çalışma ortamlarının iyileştirildiği, iş şartlarının ve iş güvenliğinin yasalarla belli bir güvenceye kavuşturulduğu gündür. Öncelikle 1961'de adı bayram olarak kutlanmaya başlandı fakat 1971'de çalışan gazeteci arkadaşlarımızın hakları tırpana uğradı yani bir ihtilalle getirilen sosyal güvenlik ve çalışma şartlarını iyileştiren yasa, tırpanlanmış oldu. 2008 yılında da en önemli konulardan biri çalışan arkadaşlarımız için 5 yıllık yıpranma payı, 2008'de de o hak elimizden alındı. Çalışma Bakanlığımızın bu konuda yeni bir çalışma yaptığı, bu yıpranma hakkının yeniden verilebileceği konusunda duyumlar aldık, inşallah gerçekleşir. Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor ve insanların düşüncelerinden, fikirlerinden dolayı, yazdıkları haberden dolayı yargılanmadıkları daha özgür bir ortamda mesleklerimizi sürdürebilmenin önümüzdeki günlerde gerçekleşmesini diliyorum" diye konuştu.
(HG-SK-Y)

10.01.2013 16:57:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT