1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Burç Çukurova Basketbolda Adana Şampiyonu Oldu

Burç Çukurova Basketbolda Adana Şampiyonu Oldu

Burç Çukurova Basketbolda Adana Şampiyonu Oldu
A+A-

Adana'da, 'Ortaokullarası Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası İl Finalleri'nde mutlu sona Özel Burç Çukurova Ortaokulu ulaştı. Son maçta Erkan Koleji'ni 61-17 gibi farklı bir skorla geçen Burç Çukur

Adana'da, 'Ortaokullarası Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası İl Finalleri'nde mutlu sona Özel Burç Çukurova Ortaokulu ulaştı. Son maçta Erkan Koleji'ni 61-17 gibi farklı bir skorla geçen Burç Çukurova, Adana'yı 'Türkiye Şampiyonası'nda da temsil etme hakkını elde etti.
'Ortaokullarası Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası'nın Adana ayağındaki 'Final Grubu' büyük çekişmeye sahne oldu. Özel Burç Çukurova Ortaokulu, Özel Erkan Koleji, Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okulları, Özel Bilfen Koleji, Özel Gündoğdu Koleji ve Kasım Sacide Ener İlköğretim Okulu birbirine üstünlük sağlamaya çalıştı.
İlk maçında Kasım Sacide Ener İlköğretim Okulu'na farklı tarife uygulayarak, sahadan 100-18'lik skorla ayrılan Burç Çukurova, rakiplerine de gözdağı verdi. Bir sonraki mücadelede Özel Başkent Okulları'nı 102-19'luk skorla geçen Burç Çukurova, grubun kaderini belirleyen müsabakalarda da Bilfen Koleji'ni 52-39, Gündoğdu'yu da 69-26'lık skorla geçerek, zirveye yerleşti. Burç Çukurova, 'Final Grubu'ndaki son maçta Erkan Koleji ile karşı karşıya geldi.
Menderes Spor Salonu'ndaki mücadeleye yoğun ilgi gösterildi. Sahaya, Mete, Furkan, Habib, Sezercan ve Ramazan 'ilk 5'i ile çıkan Burç Çukurova, ilk periyodu 21-2, devreyi de 33-9 önde kapattı. 3. periyotta farkı daha da açan Burç, maçı da 61-17 gibi farklı bir skorla kazanarak, 'nağmağlup şampiyon'luğunu ilan ederek, 'Türkiye Şampiyonası'na katılma hakkını elde etti.
Karşılaşma sonrasında Özel Burç Çukurova Ortaokulu'nda büyük sevinç yaşanırken, genç basketbolcular mutluluklarını takım arkadaşları ve taraftarları ile paylaştı. Özel Burç Okulları Genel Müdürü Sultan Sözeri, Burç Çukurova İlk ve Ortaokulu Müdürü İlhami Kara, Burç Çukurova Anaokulu Müdürü Ramazan Başol da oyuncuların sevincine ortak oldu. Basketbolcular, 'şampiyonluk kupası'nı da Sultan Sözeri'nin elinden aldı.
Öğrencilerinin sahada ortaya koyduğu performans, sonrasında da gelen 'şampiyonluk kupası'nın kendilerini mutlu ettiğini kaydeden Sultan Sözeri, "Sahada terinin son damlasına kadar mücadele eden oyuncularımı gönülden kutluyorum. Elde ettikleri başarı ile bir kez daha yüzümüzü güldürdüler. Şimdi 'Türkiye Şampiyonası Grup Maçları'nda Adana'yı temsil edeceğiz. Bunu da en iyi şekilde yerine getirmek istiyoruz" dedi.
Özel Burç Çukurova İlk ve Ortaokulu Müdürü İlhami Kara da, Burç Okulları olarak öğrencilerin sadece eğitim alanında değil, kültürel ve sportif alanda da başarılı birer birey olarak yetişmesi çabası içinde olduklarını anlattı. Kara, "Sahada 'şampiyonluk' adına mücadele eden öğrencilerimiz, rakiplerine karşı da centilmen bir oyun anlayışı ortaya koyması önemli. Onları elde ettikleri başarılardan dolayı kutluyorum" diye konuştu.
(ADN-Y)

16.01.2013 11:44:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT