1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bülent Arınç'tan Eurovısıon Açıklaması

Bülent Arınç'tan Eurovısıon Açıklaması

Bülent Arınçtan Eurovısıon Açıklaması
A+A-

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'nin Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmama kararıyla ilgili olarak, "Bu bir eksiklik değil. İleride şartlar müsait olduğunda bu yarışmaya tekrar katılabiliri

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'nin Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmama kararıyla ilgili olarak, "Bu bir eksiklik değil. İleride şartlar müsait olduğunda bu yarışmaya tekrar katılabiliriz" dedi.
Bülent Arınç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Medya ve İletişim Meclisi'nin Bolu Gazelle Otel'de düzenlediği "Yeni Yüzyılda Medya ve İletişim Arama Konferansı'nın ilk oturumun çıkışında, gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı. Arınç, "Bu bizim aldığımız bir karar. TRT kararı alırken her şeyiyle düşündü. Yıllardan beri katıldığımız bir etkinlik. Dün yapılan açıklamaya da dikkat ettiğimiz zaman bu katılmama kararının ne kadar doğru, haklı ve yerinde olduğu anlaşılacak. Bu bir eksiklik değil. İleride şartlar müsait olduğunda bu yarışmaya tekrar katılabiliriz ama bu sene bazı ülkeler zaten katılmıyor. Değerlendirme kriterleri değişmedi. Bu bloklar halindeki etkileşim devam ediyor. Bu yarışmaya biz hangi güçlü grupla gidersek gidelim istediğimiz puanları alamıyoruz ve Türkiye'nin tanıtımı için de çok faydalı olmuyor. Detaylı bir inceleme sonucunda TRT Eurovision'a katılmama kararı aldı" dedi.
(BV-İÇ-GS-Y)

15.12.2012 14:33:17 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT