1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "bülbül" Ankaralılarla Buluşuyor

"bülbül" Ankaralılarla Buluşuyor

bülbül Ankaralılarla Buluşuyor
A+A-

Ankara'da birçok sanat etkinliğine ev sahipliği yapan Çağdaş Sanatlar Merkezi, bu defa "Bülbül" konserine kapılarını açacak. Anadolu, Ortadoğu ve Osmanlı kültürlerinden harmanlanan ezgilerin yankıl

Ankara'da birçok sanat etkinliğine ev sahipliği yapan Çağdaş Sanatlar Merkezi, bu defa "Bülbül" konserine kapılarını açacak.
Anadolu, Ortadoğu ve Osmanlı kültürlerinden harmanlanan ezgilerin yankılanacağı konser, 11 Aralık 2012'de Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde, Ankaralı sanatseverlerle buluşacak. Londra'da yaşayan Türk vokalist Olcay Bayır ile Filistinli ud üstadı Nizar Rohana'nın ortak çalışması, insan sesi ve ud arasındaki ahenk ve sınırları zorlayan, duru ve etkileyici bir performans ile sahnelenecek.
Konsere, dünyaca ünlü Ermeni duduk üstadı Suren Asaduryan ve yurt içi ve yurt dışında birçok sanatçı ile çalışan basgitarist Hasan Aldemir de katılım gösterecekler. Ritm-perküsyon alt yapılarıyla çeşitlendirilen çalışma, uluslararası müzikal bir zenginlik niteliğiyle daha önce bu yılın mayıs ayında Londra'da sahnelenmişti.
(BC-ÖK-Y)

09.12.2012 12:48:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT