1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bulanık'ta Kar Yağışı

Bulanık'ta Kar Yağışı

Bulanıkta Kar Yağışı
A+A-

Muş'un Bulanık ilçesinde etkisini gösteren kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Günlerdir etkili olan kar yağışı nedeniyle 62 köy ile 30 mezra yolu ulaşıma kapandı. Kaymakam Ferit Görükmez, k

Muş'un Bulanık ilçesinde etkisini gösteren kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
Günlerdir etkili olan kar yağışı nedeniyle 62 köy ile 30 mezra yolu ulaşıma kapandı. Kaymakam Ferit Görükmez, kar nedeniyle bütün köy yollarının kapandığını söyledi. Ekiplerin 24 saat geceli gündüzlü çalıştığını belirten Görükmez, "Elimizden geldiği kadar bütün köy yollarını en kısa zamanda açacağız. Yalnız yol açan ekiplere vatandaşlar zorluk çıkarmasınlar. 'Köy içini temizleyin' diye ekiplere zorluk çıkarmasınlar. Bütün köy yollarını bir kere açtıktan sonra bütün köylerde köy içi ile camii ve okul yollarını açacağız" dedi.
Bulanık Belediyesi karla mücadele ekipleri, kar kalınlığının yarım metreye ulaştığı ilçede çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçede yoğun olarak kullanılan cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışmalarını yürüten ekipler, hastane civarı, okul ve cami yollarını da temizledi. Çalışmalarını 3 kepçe ve 1 greyderle sürdüren ekipler, çarşı merkezinden sonra tüm mahalle yolları ve ara sokaklarda da gün boyu kar temizleme çalışmalarını sürdürdü.
(MSA-Y)

09.01.2013 13:10:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT