1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Sarıdağ'ın Okul Ziyaretleri

Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Sarıdağ'ın Okul Ziyaretleri

Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Sarıdağın Okul Ziyaretleri
A+A-

Muş'un Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sarıdağ, Sıradere, Yazbaşı ve Kurganlı köy okullarını ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu. Ziyareti sırasında, okul müdürlerinden bilgi alar

Muş'un Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sarıdağ, Sıradere, Yazbaşı ve Kurganlı köy okullarını ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.
Ziyareti sırasında, okul müdürlerinden bilgi alarak öğrencilerin durumlarını yerinde denetleyen Mahmut Sarıdağ, çocukların okula devamları ile ilgili veli ziyaretlerinde bulunulması talimatını verdi. Öğrencilerin etütlerine iştirak ederek incelemeler yapan Sarıdağ, sorunları ile ilgili bilgi alarak öğrencilerin ders çalışmalarını ve kitap okumalarını tavsiye etti. Yatakhane ve yemekhaneleri yerinde inceleyerek okul müdürü ve pansiyon sorumlusu müdür yardımcısından bilgiler alan, öğrencilerle yemek yiyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sarıdağ, okula gelmeyen özellikle kız ve erkek öğrencilerin velileriyle görüşüp eğitime kavuşturmalarını isteyerek "Eğitimin yaşı yoktur. Veliler, 'Kızlarımız büyüktür, okula gönderemeyiz' deseler bile ikna konusunda duyarlı olmalıyız. Son çare olarak, çocuklarını okula göndermemeleri durumunda veliler haklarında yasal işlem başlatılacağı söylenerek ikna edilmeli" diye konuştu.
(GK-MET-Y)

05.01.2013 12:43:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT