1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Buğday Meydanı 2. Etap Çalışmaları Başlıyor

Buğday Meydanı 2. Etap Çalışmaları Başlıyor

Buğday Meydanı 2. Etap Çalışmaları Başlıyor
A+A-

Erzincan Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl Buğday Meydanı'nda başlattığı yenileme çalışmalarının 2. etabına önümüzdeki bahar aylarında başlayacak. Erzincan Belediyesi'nin Buğday Meydanı'nda yürüttüğü y

Erzincan Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl Buğday Meydanı'nda başlattığı yenileme çalışmalarının 2. etabına önümüzdeki bahar aylarında başlayacak.
Erzincan Belediyesi'nin Buğday Meydanı'nda yürüttüğü yenileme çalışmalarının 1. Etabı geçtiğimiz yıl tamamlanmıştı. Bu yıl, 2. Etap projelendirmelerini tamamlayarak önümüzdeki bahar aylarında Buğday Meydanı'nda orta bölümdeki pistin üzerini kapatılarak satıcıların modern ve hijyenik bir ortamda çalışmalarına imkan sunulması planlanıyor.
Birinci etap çalışmalarında, pisti parçalı halden tek parça hale dönüştürerek, alanı daha kullanışlı hale getiren Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ayrıca bu alanda andezit kaplama ve asfalt çalışmaları da yürütmüştü.
2013 Yılı bahar aylarında başlaması planlanan 2. Etap çalışmalarında ise orta bölümdeki pistte satış yapan esnafın birer dükkan mantığı ile çalışmalarına imkan sunacak düzenlemeler planlanıyor. Yerlerde ve hijyenik olmayan ortamlarda yapılan satışların da böylelikle önüne geçilmiş olacak.
(CM-AA-Y)

14.12.2012 14:51:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT