1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Büfesi Soyulan Engelli Hayatını Kaybetti

Büfesi Soyulan Engelli Hayatını Kaybetti

Büfesi Soyulan Engelli Hayatını Kaybetti
A+A-

Denizli'de, 3 Aralık Engelliler Günü'nde işlettiği büfesi soyulan bedensel engelli Mustafa Kaya, hayatını kaybetti. Bedensel engelli ve kanser hastası Mustafa Kaya'nın büfesi, 3 Aralık Engelliler G

Denizli'de, 3 Aralık Engelliler Günü'nde işlettiği büfesi soyulan bedensel engelli Mustafa Kaya, hayatını kaybetti.
Bedensel engelli ve kanser hastası Mustafa Kaya'nın büfesi, 3 Aralık Engelliler Günü'nde büfeye giren hırsızlarca soyulmuştu. Altıntop Mahallesi'nde büfeye giren şahıslar 20 bin TL'lik sigara çalmıştı. Olayın ardından Mustafa Kaya, büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Engel biz değiliz, engel sizsiniz, onların beyinleri engelli. Benim belki bir bacağım engelli ama onların beyinleri engelli" diyerek hırsızlara tepki göstermişti.Bu olaydan sonra çok sevdiği kayınvalidesini kaybeden Mustafa Kaya'nın üzüntüsü ikiye katlandı.
Kanser tedavisi gören Mustafa Kaya, üst üste gelen bu olayların ardından önceki gün sabah hayatını kaybetti. Gümüşler Mezarlığı'nda toprağa verilen Mustafa Kaya'nın yakınları, yaşanan hırsızlık olayı ve kayınvalidesini kaybetmenin üzüntüsünün Mustafa Kaya'yı çok yorduğunu söylediler.
(EV-HO-Y)

03.02.2013 14:44:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT