1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Budo Perşembe Günü, Deniz Uçağı 1 Ay Sonra Sefere Başlıyor

Budo Perşembe Günü, Deniz Uçağı 1 Ay Sonra Sefere Başlıyor

Budo Perşembe Günü, Deniz Uçağı 1 Ay Sonra Sefere Başlıyor
A+A-

İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) rakibi Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) ilk seferini 24 Ocak Perşembe günü yapacak. Bursa ile İstanbul'u 15 dakikaya indirecek olan deniz uçakları ise 1 ay sonra sefer

İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) rakibi Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) ilk seferini 24 Ocak Perşembe günü yapacak. Bursa ile İstanbul'u 15 dakikaya indirecek olan deniz uçakları ise 1 ay sonra seferlere başlayacak.
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin İDO'ya alternatif olarak vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine Bursaİstanbul arasında deniz ulaşımının sağlanması amacıyla kurduğu Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO), seferlere 24 Ocak'ta başlıyor. Bursa ve İstanbul'dan karşılıklı iki seferle yolcu taşımaya başlayacak olan BUDO'ya yoğun talep olması halinde sefer sayıları sıklaştırılacak. Bursa'dan İstanbul'a gidecek vatandaşlar 18 TL, indirimli olarak da 14 TL'den bilet satın alabilecek.
İstanbul'a Bursa'nın Gemlik ilçesinden gidecek olan deniz uçakları ise 1 ay sonra seferlere başlayacak. Uçaklar için bilet ücretleri 100 TL olarak belirlenirken, İstanbul'un merkezine vatandaşlar 15 dakikada gidebilecek.
Konuyla ilgili İHA'ya açıklama yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Karadan, havadan, denizden, İstanbul'u Bursa'ya yaklaştırıyoruz. Çünkü her gün binlerce vatandaşımız Bursa'dan İstanbul'a, İstanbul'dan da Bursa'ya geliyor. Bunun için karşılıklı seferler yapılacak. Bu seferlerin aksamadan yapılması ve vatandaşlarımızın kaliteli bir şekilde İstanbul'a gitmeleri için bu sistemi kurduk. İlk sefer Perşembe sabahı saat 07.00'da başlayacak. Kış aylarında günde 2 sefer olacak. İleriki günlerde sefer sayıları daha da artabilir. Başlangıç olarak iki gidiş ve iki geliş olacak. Amacımız para kazanmak değil, insanlarımızın en güzel şekilde İstanbul ve Bursa seyahatlerini gerçekleştirmek" dedi.
İstanbul'dan Mudanya'ya gelecek olan vatandaşların Bursa'ya gelmesi konusunda kolaylıklar sağlayacaklarını ifade eden Altepe, bu hizmeti en güzel şekilde yerine getireceklerini vurguladı.

GEMLİK'TEN 1 AY SONRA DENİZ UÇAKLARI KALKACAK
Ulaşım konusunda önemli yatırımlar yapıldığına dikkat çeken Altepe, Gemlik ilçesinden 1 ay sonra deniz uçaklarının kalkacağını ifade etti. İstanbul-Bursa, Bursa-İstanbul seferini yapacak olan deniz uçaklarının 15 dakika da İstanbul'da olacağını belirtti. Bilet ücretlerinin kişi başına 100 TL olacağını belirten Altepe, uçağın Haliç'e ineceğini söyledi.
(ET-İHS

21.01.2013 18:26:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT