1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Bu Tarz Benim TVde emsali görülmemiş olay davalık oluyor...

Bu Tarz Benim TVde emsali görülmemiş olay davalık oluyor...

Bu Tarz Benim TVde emsali görülmemiş olay davalık oluyor...
A+A-

Bu tarz benim final bölümünün yaşanmasından sonra show tv den zehir zemberek açıklama. Show tv bu tarz benim yapımcılarına dava açıyor.Bu Tarz Benimde show tv'den açıklama:Türk televizyonculuk tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir rezalete..

Ekranların en sevilen magazin moda giyim yarışması olan Bu tarz benim yarışmasının final gecesinden 1 gün geçmesine rağmen final gecesi yaşananlar ve program hakkında yaşananlar için gündem durulmuyor. Show tv yaşanan bu skandallar karşısında yapımcılara dava açmaya hazırlanıyorlar.Bu tarz benimde sular durulmuyor.

 

Bu tarz benim moda giyim yarışması final gecesinde yarışmanın canlı olarak yayınlanmadığı ve banttan yayınlanması üzerine bu durum show tv yöneticilerini harekete geçirdi ve bu tarz benim yapımcılarına dava açmaya hazırlanıyorlar.


Show tv de yayınlanan ve son bölüm fnal bölümü ile birincinin belli olduğu büyük final gecesi yaşanan skandalları ve bitmeyen olayları ile gündemde durmaya devam ediyor. Nur yerlitaş , ivana sert, uğurkan erez ve kemal doğulunun juir olarak görev koltuğunda bulunduğu bu tarz benimde final bölümü için  yarışmanın bir hafta boyu içersinde canlı olarak yayınlanacağı duyrulmuştu.

Final gecesi canlı yayının 4 saat boyunc banttan yayınlanması beraberindeki olayları da birlikte getirdi. Show tv yayını tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine açıklama yaptı ve program yapımcıları olla  haluk şirin ve caner erdme için hem kendilerine ve hemde izleyiciye mağduriyet yaşattığı için dava açılacağını ve yargıya gideceklerini duyurdu.

bu-tarz-004.jpg

İşte Bu tarz benim programı sonrası  Show TV'den yapılan o açıklama:

HUKUKİ DEĞİL, AHLAKİ DEĞİL, ETİK DEĞİL

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı, Show Tv'de yayınlanmakta olan Bu Tarz Benim adlı programın final bölümünde yaşananlar, Türk televizyonculuk tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir rezalete yol açarken, hem izleyicimizi, hem kanalımızı mağdur etmiştir. Show TV, yaşanan bu rezaletin sorumlusu olan yapımcı firma ve yetkilileri hakkında, hukuki süreç başlatmıştır. Yaşanan mağduriyeti dile getirmek ve olayların iç yüzünü aktarmak, kanal olarak, izleyicilerimize karşı sorumluluğumuzdur.

Show TV ve İzleyicileri, En Büyük Mağdur

Yapımcılar Haluk Şirin ve Caner Erdem'e ekranını açıp, Bu Tarz Benim adlı projeyi hayata geçiren Show TV ve değerli izleyicileri, mağdur edilmiştir. Programın yeni sezon hazırlık bölümlerinin yayını bile devam ederken, yapımcı, sözleşmeyi, finale günler kala, hukuka aykırı bir şekilde feshetmiştir. Show TV, maruz kaldığı bu hukuksuzluk karşısında dahi, izleyicisini mağdur etmeme adına, programın finalini canlı olarak yayınlama imkanını yapımcıya tanımıştır. Buna rağmen yapımcı, kanalı sabote etmeye yönelik davranışı ile izleyiciyi hiç çekinmeden mağdur etme yoluna gitmiştir. Haftalarca programı heyecanla, sadakatle takip eden ve finali izleme hakkı olan izleyici, yapımcı firma tarafından, bu haktan mahrum bırakılmıştır. Finalin canlı olarak ekrana gelmesi konusunda uzlaşıldığından, Show TV, tüm hafta boyunca hem ekranından, hem de sosyal medya dahil tüm iletişim kanallarından, izleyicisine bu bilgiyi duyurmuştur. Ancak son anda, programın yönetmeni aranarak, planlanan yayın akışı değiştirilmiştir. Böylelikle, ortaya, hem Show TV'yi, hem de izleyiciyi mağdur eden bir yayıncılık rezaleti çıkmıştır. Ayrıca, programın jüri üyeleri Nur Yerlitaş, Ivana Sert, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez de, kendilerini severek takip eden izleyicilerine karşı hiçbir sorumluluk hissetmeyerek, finalin canlı yayınlanan bölümüne katılmamış, yapımcının bu kabul edilemez tavrına destek vermiştir.

Show TV hukuksal olarak bu konunun sonuna kadar takipçisi olacaktır. Ancak; yapımcının hukuki, ahlaki ve etik olmayan bu davranışı nedeniyle, izleyicinin yaşadığı mağduriyet, ne yazık ki asla giderilemeyecektir. Show TV olarak inanıyoruz ki, televizyonculuk her şeyden önce izleyiciye karşı sorumlu olmaktır. Yaşanan bu mağduriyet, sadece Show TV'ye değil, sektöre vurulmuş bir darbedir. Ve unutulmamalıdır ki bu yaşananlar, bu sorumsuzluktaki yapımcılarla iş yapan her kanalın ve izleyicisinin başına gelebilir.

Saygılarımızla,

Show TV

A+A-

HABERE YORUM KAT