1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bu 'şehir'de Tiyatro Var

Bu 'şehir'de Tiyatro Var

Bu şehirde Tiyatro Var
A+A-

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, en sevilen oyunlarını şubat ayında da sahnelemeye devam edecek. Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun en beğenilen klasikleri sanatseverlerle

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, en sevilen oyunlarını şubat ayında da sahnelemeye devam edecek.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun en beğenilen klasikleri sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Usta tiyatrocular, 'Osmancık' ve 'Macbeth'in yanı sıra 'Ölüm Tuzağı', 'Kaynanam Nasıl Kudurdu' ve 'Karagöz Dadım Olsana' oyunlarını Şubat ayı boyunca Bursalıları için sahneye taşıyacak.
Türk edebiyatının ünlü kalemlerinden Tarık Buğra'nın aynı adlı oyunundan sahneye uyarlanan Osmancık'ın 'Osman Gazi' olarak tarih sahnesine çıkışını ve Osmanlı Devleti'nin kuruluşunu konu alan oyun 1 Şubat Cuma tarihinden itibaren Tayyare Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Şehir Tiyatrosu'nun klasiklerinden William Shakespeare'in 'Macbeth' adlı oyunu, her salı Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) sahnesinde Amerikan edebiyatının korku ve gerilim yazarı Ira Levin'in 'Ölüm Tuzağı' adlı oyunu ile Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın 'Kaynanam Nasıl Kudurdu' adlı oyunu ise Tayyare Kültür Merkezi'nde dönüşümlü olarak sahnelenecek. Şehir Tiyatrosu'nun gölge oyunu 'Karagöz Dadım Olsana' ise Karagöz Müzesi'nde sahnelenecek.
(MŞ)

25.01.2013 15:55:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT