1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bu Okulda Alışverişler İngilizce Yapılıyor

Bu Okulda Alışverişler İngilizce Yapılıyor

Bu Okulda Alışverişler İngilizce Yapılıyor
A+A-

Zonguldak'ta özel kolejde öğrenciler okul içindeki alışverişlerini İngilizce olarak yaptı. Zonguldak'ta özel kolejde 5. sınıf öğrencilerinin satıcı, ilkokul öğrencilerin de müşteri olduğu pazarda a

Zonguldak'ta özel kolejde öğrenciler okul içindeki alışverişlerini İngilizce olarak yaptı.
Zonguldak'ta özel kolejde 5. sınıf öğrencilerinin satıcı, ilkokul öğrencilerin de müşteri olduğu pazarda alışverişler, gün boyunca İngilizce olarak yapıldı. Birbirinden güzel pasta, börek, tatlı ve içeceklerin yanında öğrenciler kırtasiye ihtiyaçlarını, süs eşyalarını ve kitapları da İngilizce konuşarak aldılar. Alışverişlerde İngilizce konuşmanın zorunlu olması nedeniyle bazen zorlanan minik öğrencilere ise görevliler gereken cümleleri söyleyerek yardımcı oldu. Velilerin de ilgi göstererek katıldığı alışveriş, öğrencilere doğal bir yabancı dil ortamı yaşattı.
Kolejin İngilizce Zümre Başkanı Abdülaziz İsmailov, "Yabancı dilin doğal ortamında ve ihtiyaç duyulduğunda daha verimli ve hızlı öğreniliyor. Bu nedenle öğrencilere sosyal hayat içerisinde yabancı dili kullanmalarını sağlayacak ortamlar hazırladık. Bu tür etkinliklerin öğrencilerin dil gelişimini hızlandırmaktadır" dedi.
(SA-SA-Y)

31.12.2012 14:04:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT