1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bu Market Sadece Yoksullar İçin Çalışıyor

Bu Market Sadece Yoksullar İçin Çalışıyor

Bu Market Sadece Yoksullar İçin Çalışıyor
A+A-

Bitlis Belediyesi tarafından kurulan ve Bitlis Işığı Derneği'nin de desteğini alan Soysal Market sadece yoksullar için çalışıyor. Markette incelemelerde bulunan Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydı

Bitlis Belediyesi tarafından kurulan ve Bitlis Işığı Derneği'nin de desteğini alan Soysal Market sadece yoksullar için çalışıyor.
Markette incelemelerde bulunan Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, daha çok kişiye yardım etmek için hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi. Bitlis Belediyesi olarak, kentteki yoksul ailelere destek verebilmek amacıyla 6 ay önce Bitlis Işığı Derneği'nin de desteğini alarak Sosyal Market kurduklarını söyleyen Başkan Alaydın "Yoksul ailelere hazırladıkları gıda paketleri dağıtmak yerine, markete gıda, temizlik ürünleri ve giyim eşyaları bıraktıktan sonra titiz çalışmayla 13 mahallede 400 yoksul aile belirlendi. Aileler, oturdukları mahalle için belirlenen gün markete giderek 75 TL tutarında ihtiyaçları olan ürünlerini alabiliyor" dedi.
Belediye Başkanı Alaydın, yoksul ailelerin sıkıntılarını gidermeyi amaçladıklarını söyledi. Alaydın, 400 olan aile sayısını 600'e çıkarmayı hedeflediklerini, hayırseverlerden destek istediklerini de belirterek şöyle konuştu:
"Tespit ettiğimiz ailelerimize 6 aydan bu yana düzenli olarak gıda ve giyim yardımında bulunuyoruz. Önceki yıllarda hazırlanan yardım paketlerinde vatandaşa ne verirsek onu almak zorunda kalıyordu. İhtiyacı olmayan malzemeleri de verebiliyorduk. Ancak, bu sosyal markette aile, ihtiyacı olan gıda ve giyim eşyasını gelerek buradan alıyor. Servis ile evine dönüyor. Buradan faydalanan ailelere 75 TL'lik limit sağladık. Aylık bu limitle istedikleri malzemeleri buradan alabiliyorlar. Önümüzdeki aylarda ailedeki fert sayısına göre limitleri de düzenleyeceğiz. Alt limiti 75 TL olacak. Üst limiti de 100 TL'ye kadar çıkaracağız. Ancak bunun için özellikle hayırsever vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Belediye ve Bitlis Işığı Derneği'nin ortaklaşa yürüttüğü bu çalışmaya daha fazla hayırseverin destek vermesi, daha fazla muhtaç aileye ulaşmamız demektir" diye konuştu.
(VO-MET-Y)

26.12.2012 13:52:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT